Nenechajte si ujsť štvrtý ročník konferencie o rastlinných potravinách PLANT-POWERED PERSPECTIVES SLOVAKIA 2023 už o týždeň v Bratislave!

Jedinečná konferencia o aktuálnych trendoch a novinkách na trhu s rastlinnými potravinovými produktami!

Predošlé ročníky odhalili veľký záujem o zdieľanie odborných poznatkov a skúseností v oblasti nových rastlinných produktov, ale aj spotrebiteľských požiadaviek. Preto prinášame štvrtý ročník, ktorý bude živou platformou pre diskusiu nielen o aktuálnych trendoch a potrebách spotrebiteľov a spotrebiteliek, ale aj výzvach, ktoré priniesli posledné dva roky.

Potravinársky priemysel sa mení stále rýchlejšie. Popularita rastlinnej stravy výrazne rastie a čoraz viac obchodných reťazcov, výrobcov potravín, ale aj sietí reštaurácií v nej nachádzajú obchodný potenciál. Rastúci záujem o flexitariánstvo spôsobil, že rastlinné alternatívy mäsa alebo mliečnych výrobkov sa stali bežnou súčasťou nákupných košíkov.

Konferencia Plant-Powered Perspectives Slovakia už štvrtý rok ponúka priestor na diskusiu o týchto témach. Odborníci a odborníčky sa zhodujú, že trh s potravinami na rastlinnej báze bude naďalej rásť vo svete, ale aj na Slovensku. Stretnite sa s lídrami v tejto oblasti a načerpajte najnovšie informácie, ktoré vám pomôžu využiť naplno príležitosti na tomto trhu. Celý program konferencie bude dvojjazyčný, a to slovensko–anglický.

KONFERENCIU PLANT-POWERED PERSPECTIVES BY SI NEMALI NECHAŤ UJSŤ:

 • zástupcovia maloobchodu a veľkoobchodu
 • výrobcovia potravín
 • zástupcovia mäsového či mliečneho priemyslu otvorení novým riešeniam
 • začínajúce podniky a startupy z potravinárskej oblasti a food-tech
 • zástupcovia sektorov FMCG a HoReCa
 • sledovatelia trendov, inovátori
 • investori a budovatelia inovačného ekosystému v potravinárstve
 • ľudia podieľajúci sa na tvorbe politík (najmä v oblasti potravín)
 • marketéri z oblasti gastronómie
 • inštitúcie, ktoré chcú držať krok s najnovšími trendmi
 • každý, kto sa zaujíma o rozvoj potravinárskeho trhu a rastúcu popularitu rastlinných výrobkov

VSTUPENKY

REČNÍCI A REČNÍČKY

Ladislav Csengeri (GfK)

Riaditeľ divízie Spotrebiteľského panelu spoločnosti GfK pre ČR a SR, ktorá monitoruje spotrebiteľské a nákupné správanie domácností. V GfK pôsobí od roku 2007. Zaoberá sa konzultačnou činnosťou v rámci výskumných projektov pre domáce a medzinárodné spoločnosti, do ktorých spadajú výrobcovia, aj obchodné reťazce.

Sebastian Tolwinski (Upfield)

Riaditeľ pre korporátne záležitosti a komunikáciu v strednej a východnej Európe, vo firme Upfield, ktorá zastupuje aj značku populárnych rastlinných alternatív syrov Violife. Vo FMCG pracuje už 21 rokov v sektoroch ako napríklad rastlinné potravinové produkty, oleje, tuky, sladké cukrovinky, nápoje, mliečne výrobky či v obchode.

Viktor Burányi (Plant Revolt)

Viktor Buranyi, spoluzakladateľ a riaditeľ maďarskej spoločnosti Plant Revolt Ltd., sa špecializuje na vývoj a výrobu širokého sortimentu mäsových a mliečnych alternatívnych potravinových produktov. Napriek svojmu 5-ročnému pôsobeniu v potravinárskom priemysle prináša pôsobivých 25 rokov manažérskych skúseností a vedie mnoho fascinujúcich projektov. Okrem iného sa venuje vzdelávaniu verejnosti o dôležitosti a výhodách prijatia rastlinnej stravy.

Carlotte Lucas (Good Food Institute)

Carlotte Lucas je vedúcou manažérkou pre firemné vzťahy v Good Food Institute Europe. GFI Europe je medzinárodná mimovládna organizácia, ktorá pomáha budovať udržateľnejší, zdravší a spravodlivejší potravinový systém transformáciou výroby mäsa. Carlotte spolupracuje so spoločnosťami a investormi na celom svete s cieľom podporiť investície, urýchliť inovácie a rozšíriť dodávateľský reťazec alternatívnych proteínov – to všetko rýchlejšie, ako by to dovolili samotné trhové sily.

Martin Jahoda (Emco)

Majiteľ a generálny riaditeľ českej rodinnej firmy Emco, ktorá 30 rokov vyrába cereálne výrobky ako müsli, ovsené kaše či tyčinky. Emco nedávno vstúpilo do kategórie rastlinných alternatív so značkou Pan Hrášek. Otec 4 detí a spoluzakladateľ všešportového detského programu Gymnathlon.

Dagmar Sádecká (You Vegan)

Spolumajiteľka a výkonná riaditeľka spoločnosti You Vegan, a.s. od roku 2021. Už viac ako 20 rokov pôsobí v FMCG sektore, pôsobila na viacerých pozíciách v oblasti obchodu a výroby v potravinárskom priemysle.

Veronika Gregorková
(Lean Institute SK & CZ)

Riaditeľka a zároveň aj zakladateľka Lean inštitútu na Slovensku a v Čechách. Skúsenosti v oblasti priemyselných a procesných optimalizácií, či inovácií získala vďaka dlhoročnej spolupráci s firmami v odvetviach ako výroba, bankovníctvo, obchod, služby a iné.

Erik Šiatkovský (Tesco)

Zastáva pozíciu Obchodného riaditeľa pre Tesco na Slovensku. V spoločnosti pôsobí už 15 rokov, pričom pracoval na rôznych riadiacich pozíciách na Slovensku aj v strednej Európe. Väčšinu kariéry venoval oblasti nehnuteľností, akvizícií a mall manažmentu.

Michal Britvík (Ryba Žilina)

Generálny riaditeľ spoločnosti Ryba Žilina, spol. s r.o. Líder so skúsenosťami z nemeckého retailu okorenenými pôsobením v kórejskom automotive, ktorý už 9 rokov vedie najväčšieho slovenského výrobcu lahôdok.

Milan Pašmík (McCarter)

Predseda predstavenstva a spolumajiteľ slovenskej firmy McCarter a.s., ktorú založil v roku 1996. Venuje sa predovšetkým stratégii a smerovaniu s dôrazom na inovácie a vývoj nových konceptov, je angažovaný v rozvoji a podpore obchodu vrátane exportu.

Jem pre Zem je neziskový program, ktorého poslaním je presadzovať udržateľné spôsoby stravovania a robiť ich dostupnejšími.
Program pôsobí v dvoch oblastiach: u jednotlivcov podporuje záujem o rastlinné stravovanie a uľahčuje im častejšie zaraďovanie rastlinných jedál. Zároveň zvyšuje dostupnosť rastlinných produktov a jedál na trhu budovaním prostredia, v ktorom je pre výrobcov a predajcov rozširovanie ponuky o takéto potraviny výhodné, atraktívne a jednoduché.
Našou víziou je potravinový systém, ktorý šetrí prírodné zdroje a dokáže nakŕmiť ľudstvo.
VIAC O JEM PRE ZEM

VSTUPENKY

rNUlife.sk / jemprezem.sk

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.