Pavol Hammel oslavuje ženy v novej skladbe „Klobúkom dole“!

Spevák Pavol Hammel v novej skladbe „Klobúkom dole“ skladá poctu zrelým ženám. Pesničkou oslavuje ich šikovnosť, pracovitosť a ambicióznosť. Text k novinke napísal Boris Filan, ktorý dokonale vystihol dievčatá bez veku. Okrem klasických dixilendových nástrojov znie v piesni stepovanie Sisi Michalidesovej. „Klobúkom dole“ nájdu fanúšikovia na novom albume Pala Hammela „Srdce bez anjela“, ktorý stálica slovenskej hudobnej scény vydáva 9. októbra.

„Tancujú, športujú, cestujú, cvičia, kľudne ich odhadnem na večných 30...“ Spieva Pavol Hammel v novej rytmickej skladbe „Klobúkom dole“. Autorom textu je Boris Filan, hudbu má na konte Pavol Hammel.

Píšem hudbu väčšinou na hotový text alebo báseň. Len vtedy viem dosiahnuť, aby pesnička bola zmysluplná a mala nejakú výpovednú hodnotu. Začalo sa to  nápadom o dievčatách bez veku. To ma teší, keď to vyznieva ako poklona ženám, lebo sme to tak chceli. Zrelé ženy máme doma a ešte aj šikovné. Našťastie, lebo nezrelé a nešikovné ženy je zlá kombinácia...“ s úsmevom konštatuje Pavol Hammel.

Lyric klip k novej skladbe vytvoril Matej Oravec, ktorý použili grafiku od výtvarníka Karola Felixa, špeciálne vyrobenú a inšpirovanú touto piesňou. Novinku „Klobúkom dole“ nahrali špičkoví muzikanti.

Legendárny Pavol Hammel spolupracuje s textárom Borisom Filanom už roky a obaja sú zárukou tej najlepšej hudobno-textovej symbiózy. Filanovi sa tentokrát podarila trilógia - na novom albume je optimistická pieseň "Víno, spev a ženy", obdivná o ženách "Klobúkom dole" a skladba "Čo ma potom, čo bude po tom".

Boris stále píše, ale knihy, texty už  fakt veľmi málo. Ale keď napíše, tak to stojí za to, klobúk dole! Niekedy okolo Vianoc sme sa bavili o novom projekte, pretože môj predchádzajúci štúdiový album "Z pekla šťastie" som spravil v roku 2015. Zbieral som texty, komponoval hudbu a nahrával v rôznych štúdiách a s rôznymi hudobníkmi, trvalo to celé pol roka,“ vysvetľuje spevák vznik tejto skladby.

Chcel som vytvoriť niečo v retro štýle, tak som zvolil podľa toho aj klasické dixilendové nástrojové obsadenie. Bicie nahral Igor Sabo, klavír a basu Peter Preložník, Juraj Burian hrá na bendžo, Marek Berky na klarinet a Michal Motýľ na trombón. Čiže originálne živé nástroje bez syntezátorov. Najväčšia vychytávka v skladbe  je stepovanie Sisi Michalidesovej,“ prezrádza Pavol.

Spevák, gitarista a autor nezabudnuteľných piesní Pavol Hammel má počas svojej 50-ročnej kariéry na konte 25 albumov. A teraz pripravuje ďalší s názvom "Srdce bez anjela" podľa titulnej piesne, ktorá bola prvým singlom nového CD. Album vychádza 9. októbra, päť rokov od ostatného albumu „Z pekla šťastie“, a Pavol Hammel k nemu chystá okrem vinylovej platne a niekoľko ďalších prekvapení.

Všetky informácie nájdete na http://pavolhammel.sk/

rNUlife.sk / Nora Krchňáková | NK Factory

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.