Kremnické gagy oslávia 40 rokov viac ako stovkou humorných predstavení

Kremnica sa počas nadchádzajúceho víkendu stane opäť centrom humoru a satiry. Kremnické gagy, ktoré oslavujú svoj 40. ročník, prinesú viac ako 100 rôznych predstavení. Kremnica ožije legendárnym festivalom humoru a satiry 26. – 29. augusta 2021. Tohtoročnou novinkou je štvordňový formát, gagy teda potrvajú netypicky od štvrtka až do nedele. Akadémia humoru na podujatí každoročne udeľuje ocenenie Zlatý gunár pre najlepšie umenie daného ročníka.Médiá o tom informoval producent festivalu Pavol Kelley.

Tohtoročné Kremnické gagy budú výnimočne trvať štyri dni, slávnostné otvorenie festivalu sa uskutoční vo štvrtok (26. 8.) o 13.00 h v areáli Mestského hradu Kremnica. Podujatie prinesie približne 40 hodín živého umenia so zameraním na humor vrátane bohatého programu pre deti.

Spomienkou na uplynulé štyri desaťročia humorného festivalu bude výstava karikatúr a výtvarného humoru, na ktorej vystavujú všetci nominovaní a laureáti ceny Zlatý gunár. Predchádzajúce ročníky Kremnických gagov priblíži i výstava fotografií 40 rokov festivalu humoru. Súčasťou programu bude aj Štúdio L+S, Radošinské naivné divadlo, Nový cirkus Younák, Divadlo Komédie, Košické bábkové divadlo či Bábkové divadlo na rázcestí a mnohí ďalší, chýbať nebudú ani tradičné živé námestia a umelci v uliciach.

Jubilejný ročník podujatia bude spomínať aj na veľké osobnosti slovenského divadla, ktoré už nie sú medzi nami.

„Čaká nás spomienkový program na Mariána Labudu a Stana Dančiaka. Budeme spomínať aj na Jula Satinského, ktorého knihu Moji milí Slováci bude každý večer čítať Juraj Kemka. Môžete si tiež vypočuť legendárne audionahrávky Radič Počasia, v ktorých Stano Radič predpovedá, ako bolo, ale aj koncert Jaro Filip Tribute band,“ vymenoval Kelley.

V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu budú kapacity jednotlivých scén a priestorov obmedzené. Celý festival sa riadi režimom OTP, vstup je teda povolený pre zaočkované osoby, osoby s negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 a ľuďom, ktorí nový koronavírus v uplynulých 180 dňoch prekonali. V spolupráci s mestom Kremnica organizátori pripravili aj odberové miesto na antigénové testovanie, nachádzať sa bude v blízkosti budovy mestského úradu.

Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy sa v Kremnici prvýkrát konal v roku 1981. Akadémia humoru na podujatí každoročne udeľuje ocenenie Zlatý gunár pre najlepšie umenie daného ročníka. Anticenou Trafená hus zas festival reaguje na aktuálne dianie v spoločnosti.

Viac na: https://gagy.eu/wp-content/uploads/2021/07/Gagy-2021-program.pdf

rNUlife.sk / tasr / gagy.eu

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.