Poznáte „novú tvár“ českej hudobnej scény, Adolfeena?

Je z plyšu, servítku si pred ústa rozhodne neberie a pripravuje album, ktorý vydá Supraphon. Adolfeen je plyšová bábka delfína, ktorá sa počas jarnej koronavírusovej krízy stala fenoménom českého internetu. Jeho megahity Corona Firus či Nečum na mě s miliónmi  vzhliadnutí ho vystrelili na popredné priečky top trendov na YouTube. Teraz predstavuje nový singel Drž hubu, v ktorom mu hosťuje Kapitán Demo. Ten si zvolil Adolfeena ako prvého interpreta, ktorému bol ochotný dať featuring.

Videoklip k pesničke rozhodne nenechá chladnými priaznivcov ani odporcov tohto plyšového baviča. Rovnako ako celý projekt Adolfeen i novinka Drž hubu ukazuje, že obzvlášť dnes netreba brať všetko vážne a svojím špecifickým drsným humorom  glosuje aktuálne dianie.

V novom klipe sa objavuje česká moderátorka a blogerka Ivana Fancy Kulhánková, Jakub Kotek, Kapitán Demo, influencerka a bojovníčka Oktagonu Kundosaki, herec Radovan Klučka v roli Donalda Trumpa, tučný Superman a Kim Čong Un. O réžiu videa sa postaral Lukáš Hrdý, v zahraničí oceňovaný režisér a scenárista,  ktorý dvakrát vyhral filmovú súťaž 48hours Film Project.

Nový klip je najmä o tom, aby na Adolfeena nikto nečumel, a HLAVNE DRŽAL HUBU! Refrén spieva Adolfeenova kamarátka Lady Slova, ktorá kvôli svojej takmer nulovej slovnej zásobe dokáže naozaj zaspievať len ‚hu hu hu‘ a niekedy ‚bu‘, a preto je lepšie, keď drží hubu,“ vysvetľuje DJ Roxtar stojaci za projektom Adolfeen.

Počas jarného lockdownu sa vďaka Adolfeenovi bavili na YouTube tisíce českých domácností naprieč generáciami. Teraz tento kontroverzný delfín ohlásil vydanie svojho debutového albumu, ktorý pripláva už čoskoro vďaka Supraphonu.

rNUlife.sk / Adriána Čahojová, SUPRAPHON

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.