Pohoda 2021 potvrdila FKA twigs, prídu aj Frank Carter & The Rattlesnakes

V zozname opätovne potvrdených umelcov pribudli za posledný týždeň britská avant-popová diva FKA twigs, „hlas Arabskej jari“ – tuniská speváčka Emel Mathlouthi, islandská industriálno-techno-punk-rocková zostava Hatari, ako aj lahôdka od našich západných susedov Iva Bittová a Dunaj. Prvým novopotvrdeným menom Pohody 2021 je hip-hopová trojica z Phoenixu Injury Reserve.

Pohoda Festival

Dnes z noviniek do zoznamu umelcov Pohody 2021 pribudli britskí punk-rockeri Frank Carter & The Rattlesnakes. Kapela je známa pre svoje divoké vystúpenia, čo potvrdzuje ich víťazstvo na Kerrang! Awards v kategórii Spirit of Punk. Boli tiež nominovaní na Heavy Music Awards (Best UK Band) či minuloročných Kerrang! Awards (Best British Live Act). Pred rokom im vyšla novinka End of Suffering - 40 minútový rock’n’rollercoaster, s ktorým sa dostali do top 5 britského rebríčka. Podľa DIY je album „ďalším odvážnym pokusom, ktorým sa kapela postupne prebíja na vrcholné pozície súčasného ostrovného rocku.“

Keď v auguste 2015 vydali debut Blossom, magazín Kerang! mu dal najvyššie možné hodnotenie so slovami: „Nenazývajme to comebackom ale znovuzrodením.“ V roku 2017 nasledoval album Modern Ruin, ktorý NME označil za „silnú osobnú a politickú katarziu bývalého frontmana Gallows and Pure Love“. V máji minulého roku vydali tretiu štúdiovku End of Suffering. Tá väčšmi než predchádzajúce reflektuje pestrosť hudby, ku ktorej Frank inklinuje (od Björk cez Madness až po klasiku), ako aj prácu producenta Cama Blackwooda.

Potvrdení umelci:

FKA twigs, The Libertines, Metronomy, Wolf Alice, Frank Carter & The Rattlesnakes, Archive, Hatari, black midi, Emel Mathlouthi, Shame, Kokoroko, Marina Satti & Fonés, Black Country, New Road, Injury Reserve, Bazzookas, Wooze, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Iva Bittová a Dunaj, PENGSHUi, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, Space Lady, Malox, Crack Cloud, Shht, PoiL, Murman Tsuladze a Trupa Trupa....

Injury Reserve na Pohode 2021 | Pohoda Festival
Injury Reserve na Pohode 2021

Pohoda Visual Art Contest pokračuje, okrem diela do priestoru letiska otvárame aj špeciálnu kategóriu pre digitálny priestor. Uzávierka sa predlžuje na 13. máj.

Presunom festivalu nastala nová situácia, trenčianske letisko bude počas pôvodného dátumu takmer prázdne. Preto pristupujeme k mimoriadnej výzve a k predĺženiu termínu v súvislosti so súťažou Pohoda Visual Art Contest. Uzávierka sa posúva na 13. máj 2020.

Pridávame aj druhú kategóriu – okrem site specific diela do fyzického priestoru festivalového areálu rozširujeme súťaž aj do online priestoru. Rozpočet upravujeme na 2020,- eur s tým, že každá kategória bude mať po 1010,- eur, respektíve rozdelenie medzi tieto dve kategórie upravíme podľa náročnosti zaslaných diel.

Víťazov vyhlásime počas pripravovaného Pohoda Dňa_FM 15. mája, diela budeme prezentovať počas festivalu Pohoda in the Air v dňoch 9. – 12. júl 2020.

Do súťaže sa môžete prihlásiť vyplnením formulára, ktorý nájdete na www.pohodafestival.sk/contest. Návrhy pošlite mailom na contest@pohodafestival.sk. Súťaž je otvorená pre jednotlivcov aj tímy bez obmedzenia vzdelania, veku či povolania a prihlásiť sa môžu aj ľudia zo zahraničia. Už poslané diela zaradíme do výberu, alebo ich presunieme na rok 2021, budeme to riešiť po konzultáciách s každým autorom.

Spustili súťaž Pohoda Visual Art Contest | Rádio Košice

Lístky v predaji na www.pohodafestival.sk/sk/shop.

Viac o presunutom ročníku a Pohoda in the Air nájdete v novej sekcii na našom webe s názvom Pohoda 20 → 21 a v tomto článku: www.pohodafestival.sk/sk/novinky/pohoda-2020-sa-zmeni-na-pohoda-in-the-air-naplno-sa-uvidime-v-roku-2021

Redakciu NUlife.sk informoval Anton Repka, PR Pohoda Festival

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.