Nový singel KAROLA MIKLOŠA – OPAČNÝM SMEROM vychádza už v piatok

Slovenský spevák a skladateľ Karol Mikloš predstavil svoj ďalší singel so slovenským textom s názvom „Opačným smerom“. Pôsobivá skladba s takmer tanečným rytmom a povznášajúcim refrénom pôsobí étericky a zároveň nostalgicky. Pieseň je druhou ukážkou z pripravovaného albumu v slovenčine, ktorý v máji tohto roku už predznamenal singel „Nevieš, čo ti hovorím“.

O text novinky sa tentokrát postaral básnik a textár Vlado Janček v hudobnom svete známy najmä zo svojho pôsobenia v bratislavskej skupine Saténové ruky.

Keď som sa minulú jeseň rozhodol opäť po dlhej dobe prebádať svet pesničiek v slovenčine, mal som hneď od začiatku v pláne osloviť aj iných textárov. Prvý človek, ktorý mi napadol bol práve Vlado Janček. Veril som, že bude schopný vcítiť sa do mojej kože a prísť s niečím, za čím by som si vedel stáť. Poslal som mu demo skladby, ktorá bola horúcim kandidátom na zaradenie už na náš minuloročný anglicky spievaný album „This Side of Town“, jej text sa však nikdy nepodarilo dokončiť. Páčila sa mu a po pár týždňoch mi poslal text, vďaka ktorému sme mohli túto pieseň doviesť až do dnešnej podoby, z ktorej sme nadšení a na ktorú ľudia už na prvé počutie veľmi vrelo reagujú aj na koncertoch“, objasňuje Karol Mikloš.

Karolovu tvorbu poznám už od čias piesne „Tomorrow“ a osobne z nahrávacieho štúdia Men at Sound. Dokážem sa vcítiť do jeho melanchólie a v texte tejto piesne som sa snažil prevteliť do jeho pocitov počas prechádzok po Trenčíne. Niektoré formulácie neskôr Karol trochu upravil tak, aby mu sedeli do celkového vyjadrenia,“ hovorí o spolupráci Vlado Janček.

Nahrávka vznikla práve v trenčianskom štúdiu Men at Sound za asistencie dlhoročného Karolovho spolupracovníka Matúša Homolu. K jej konečnej podobe prispeli tiež členovia koncertnej kapely – o elektrické gitary sa postarali Roman Hlubina a Andrej Petrovič a o basovú gitaru Peter Brhlík. Rovnako ako v prípade albumu „This Side of Town“ bol k spolupráci prizvaný aj bubeník Adam Olexík (The Youniverse, Slowlick).

Spolu s piesňou vznikol aj ilustračný videoklip, ktorý dokumentuje letné pondelkové nočné výlety do prázdnych trenčianskych ulíc a reflektuje atmosféru opustenosti a odcudzenia naznačenú textom piesne. V nočnej nostalgii malého mesta prichádza človek na myšlienky, na ktoré počas dňa nemá priestor, počuje ako mesto dýcha a vníma vibrácie prehlušené denným ruchom.

Podobne, ako v minulosti, kreslený obal singla pochádza z dielne výtvarníka Alexandra Salvianyho, ktorý zároveň v Karolovej kapele obsluhuje bicie nástroje.

Karol Mikloš s kapelou sa chystá propagovať novinku aj naživo, čím nadviaže na šnúru 15-tich koncertov k albumu „This Side of Town“. V aktuálnom programe okrem tohtoročných singlov premiérovo zaznie aj viacero ďalších noviniek z pripravovaného albumu v slovenčine. Prvý koncert sa uskutoční 30.9. na domácej pôde, v čerstvo zrekonštruovanom KKC Hviezda v Trenčíne. Zatiaľ sú známe nasledujúce termíny:

30.09. Trenčín, KKC Hviezda

06.10. Detva, Pivnica a Penzión pri studni

13.10. Bratislava, Pink Whale

14.10. Žilina, KC Hoffmann

20.10. Banská Bystrica, Hogo Fogo Jazz & Art Club

Pieseň „Opačným smerom“ vychádza na značke Gregor Agency – G.A. Records a je dostupná na všetkých digitálnych platformách.

rNUlife.sk /  Robo Gregor, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.