Dnes oslavujeme „pracovný“ Medzinárodný deň call centier

  • Dnes je Medzinárodný deň call centier, ktorý nám pripomína význam tejto profesie.
  • Čísla 24/7, ktoré skrývajú dátum 24. júla, symbolizujú nepretržitú dostupnosť call centier pre svojich klientov 24 hodín denne 7 dní v týždni.
  • Hlavným cieľom tohto dňa je upriamiť pozornosť na význam operátorov call centier, ktorí sú neodmysliteľnou súčasťou ich úspešného fungovania.

V spoločnosti CreditCall, ktorá je jedným z najväčších poskytovateľov call centier, ponúkame viacero druhov služieb pre našich klientov, vrátane zákazníckych liniek pre e-shopy, firmy, banky, inštitúcie, telesales - telemarketing a telefonické prieskumy trhu. V niekoľkých slovenských pobočkách pracuje spolu 170 zamestnancov.

„Zatiaľ čo v roku 2022 sme pre našich klientov realizovali 144 prieskumov, v prvom polroku 2023 ich je 56. Respondenti, ktorých sme minulý rok oslovili, vyplnili až 69 358 dotazníkov, v tomto roku ich vyplnili 28 124. Obslúžili sme takmer 350 000 prichádzajúcich hovorov, vybavili viac ako 981 000 odchádzajúcich konverzácií a naši telefonisti vytočili až dva milióny šesťstosedemdesiat tisíc hovorov. V prvom polroku 2023 naši operátori obslúžili skoro pol milióna odchádzajúcich hovorov a vybavili viac než 250 tisíc prichádzajúcich hovorov. Čo sa týka zamestnancov našich call centier, až 87% z nich tvoria ženy. Najväčšie zastúpenie majú vo veku 36-40 rokov, čo predstavuje 23% žien,“  hovorí o práci operátorov riaditeľ spoločnosti CreditCall, Juraj Balogh.

Práca operátora v call centre toho obnáša omnoho viac, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Aby mohli efektívne a kvalitne reagovať na potreby klientov, musia sa neustále vzdelávať. Operátori v call centrách musia byť zodpovední, komunikatívni, trpezliví, odolní, empatickí, šikovní a iniciatívni. Ich chuť vzdelávať sa a ochota pomáhať druhým sú kľúčovými vlastnosťami pre úspech v tejto profesii.

Call centrá sú dôležitým nástrojom na získavanie informácií v prieskumoch verejnej mienky, ktoré sú súčasťou sociálnych výskumov. Ich hlavným cieľom je získať názory určitej skupiny ľudí. Výskum zahŕňa tvorbu odbornej metodológie, spracovanie a vyhodnotenie údajov na základe získaných dát. Naša spoločnosť sa preto zaväzuje k pozícii tzv. data collectora pre výskumné agentúry. V minulosti sa tieto prieskumy vykonávali prostredníctvom telefónu alebo osobných stretnutí. V súčasnosti sa k týmto spôsobom pripája nová alternatíva - online formuláre, ktoré sa pohodlne distribuujú prostredníctvom e-mailu. Plánujeme sa tiež zapojiť do oblasti automatizácie zákazníckych liniek vo forme voicebotov alebo chatbotov.

„Operátori poskytujú aktívnu pomoc zákazníkom v núdzi, či už v životnej alebo finančnej oblasti. Na začiatku pandémie sme spolupracovali s Národným centrom zdravotníckych informácií (NCZI) a neskôr sme do telefónnych hovorov zapojili aj študentov medicíny, ktorí odpovedali na otázky ohľadom zdravotného stavu volajúcich. Staráme sa od začiatku vojny Telefonickú linku na pomoc utečencom z Ukrajiny. Našim najväčším klientom je jeden z kľúčových telekomunikačných operátorov, kde spracujeme desiatky tisíc hovorov mesačne.“ Opisuje Juraj Balogh.

„Aktuálne spolupracujeme aj s jednou z najväčších kuriérsky spoločností na Slovensku, tu je zaujímavosť, že za 3 roky spolupráce máme na projekte nulovú fluktuáciu zamestnancov.“

Medzinárodný deň call centier nám pripomína, že táto profesia je kľúčovým spojením medzi firmami a ich zákazníkmi.

rNUlife.sk / Romana Takáčová, NEUROPEA

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.