Smolu nosíš ty, láska. Nová slovenská komédia prichádza do kín

Je mi jedno kam, odplávam, do diaľky, niekam za oceán,“ začína sa a končí piesňou Zdenky Prednej nový romanticko-dobrodružný film Smolu nosíš ty, láska

„Žijeme ťažké časy, chcela som urobiť film, pri ktorom sa na chvíľu uvoľníme, zabavíme, a bude nám pri pozeraní sa na more a slnko dobre,“ povedala počas včerajšej predpremiéry herečka a producentka Michaela Čobejová

Keďže Smolu nosíš ty, láska je pre Samuela Spišáka celovečerným režisérskym debutom, snažil sa dať do tvorby niečo jemu vlastné. „A ukázať, ako žáner romantickej komédie vnímam ja. Spolu s hlavným kameramanom Lukášom Terenom, producentkou Miškou Čobejovou a hercami sme sa to potom snažili urobiť po našom, s úsmevom a ľahko,“ vysvetlil herec, známy zo seriálu Panelák, a pokračoval: „Bola to krásna a príjemná skúsenosť, akú želám všetkým debutantom.“

22 dní po Európe

Lukáš Terén zohral pri nakrúcaní dôležitú úlohu: „Mojím zámerom bolo asistovať režisérovi a scenáristom, aby sa scenár, tak ako bol napísaný, dal nakrútiť. Trvalo to 22 dní, prešli sme pol Európy a veľmi ma to bavilo,“ zaspomínal si s úsmevom. Milovníci filmu sa tak okrem hereckých výkonov a dramatických zápletiek môžu tešiť na očarujúce zábery slovenských jaskýň, Tatier a najmä chorvátskeho mora. Pre herca európskych rozmerov Ivana Franěka bolo účinkovanie v romanticko-dobrodružnej komédii výzvou. „Lebo s touto tvárou som skôr vhodný na policajnú stanicu,“ zasmial sa. Ponuka zaujala a nadchla aj Leonu Skleničkovú. „Nemohla som uveriť tomu, že idem nakrúcať do zahraničia, dokonca k moru,“ potešila sa mladá česká herečka.

Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami prišli do kina v bratislavskom Cinemaxe na Boroch uviesť aj jeho ďalšie tváre, Ady Hajdu, Marko Igonda, Vladimír Čema či speváčka Zdenka Predná, ktorá pre film naspievala titulnú skladbu. Slávnostnú predpremiéru moderovala Jasmina Alagič a nechýbalo na nej mnoho ďalších známych tvárí. Svojich kamarátov podporili humorista Števo Martinovič, kapela Cigánski diabli, Gabriela Drobová, Hana Gregorová s priateľom Ondřejom Koptíkom a ďalší.

Dosiahla všetko

Úsmevná „oddychovka“ Smolu nosíš ty, láska, sa zamýšľa nad tým, či dať prednosť istote a kariére, alebo dobrodružstvu a láske. Hlavná postava Monika má pocit, že v živote dosiahla všetky dôležité méty. Jej dieťa je už takmer dospelé a kariérne sa jej veľmi darí. S manželom však už majú spoločné málo, a tak spomína na nedávnu mladosť, keď si dokázala užiť každý okamih.

Rozhodne sa preto objaviť svoje zabudnuté ja a prihlási sa na kurz lezenia. Jeho organizátor Igor je absolútnym protikladom Moniky – spontánny až chaotický blázon, celoživotný dobrodruh bez sebareflexie a zmyslu pre zodpovednosť. Neustále sa zmieta v problémoch, do ktorých napokon stiahne aj Moniku. Budú jej stáť za to?

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.