Svetová jednotka má toho dosť: Všetko sa točí okolo Rusov! V šatni je veľmi napätá atmosféra

Svetová jednotka Iga Swiateková vyzvala vedenie ženského tenisového okruhu WTA k väčšej podpore ukrajinských hráčok. Dôvodom je už viac ako rok trvajúca ruská invázia na Ukrajinu.

Swiateková reagovala na incident z turnaja v Indian Wells, z ktorého sa nečakane odhlásila Lesia Curenková. Ako dôvod uviedla záchvat úzkosti po tom, čo ju pri vzájomnom rozhovore šokoval postoj šéfa WTA Steva Simona k invázii.

"Úplne chápem, prečo odstúpila," uviedla Swiateková, ktorá k zápasom nastupuje s ukrajinskou vlajkou na čiapku. "Keby v mojej krajine vybuchovali bomby alebo keby mi zničili dom, neviem, či by som to ustála," dodala.

"Preto si myslím, že by sa WTA mala viac starať o hráčky z Ukrajiny. Všetky debaty v tenise sa teraz točia okolo ruských a bieloruských hráčok. Či ich máme nechať hrať, alebo nie a tak ďalej," pridala dvadsaťjedenročná Swiateková.

Trojnásobná grandslamová šampiónka je presvedčená, že pri neustálej diskusii o tom, čo so športovcami z Ruska a Bieloruska, ktorých inváziu podporuje, sa zabúda na Ukrajincov, ktorí vojnou trpia najviac. "A to je zle," uviedla Swiateková.

"Naopak by sme sa mali zamerať na pomoc ukrajinským hráčkam. Mali by sme zaistiť, aby mali všetko potrebné, pretože sa musia postarať nielen o seba, ale aj o rodiny. Sú kvôli tomu pod obrovským tlakom," dodala.

V šatni je veľmi napätá atmosféra

Swiateková tiež skritizovala Rusku Anastasiu Potapovovú, ktorá na nedávny zápas nastúpila v tričku futbalového Spartaka Moskva. Podľa poľskej tenistky by sa podobným situáciám dalo predísť, keby sa WTA nebála zakročiť.

"Kvôli vojne je v šatni veľmi napätá atmosféra a ešte asi dlho bude. Pritom by stačilo, aby sa WTA rozhúpala a všetkým vysvetlila, čo je a čo nie je vhodné," vyhlásila Swiateková.

rNUlife.sk / sportky, titl. foto: Mark J. Terrill, AP

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.