Kreatívny inštitút Trenčín dostane príspevok takmer 770tisíc eur

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) poskytne neziskovej organizácii Kreatívny inštitút Trenčín finančný príspevok vo výške 767.912 eur. Poskytnutie príspevku schválilo na pondelkovom zasadnutí Zastupiteľstvo TSK.

Zakladateľom Kreatívneho inštitútu sú TSK a mesto Trenčín, inštitút vznikol s cieľom organizácie a koordinácie aktivít v súvislosti s titulom Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) Trenčín 2026.

Podľa Eleny Malecovej z finančného odboru Úradu TSK je príspevok oproti požadovanej sume 800.000 eur nižší o 32.088 eur. Ide o sumu, ktorú Kreatívny inštitút Trenčín použil v minulom roku na základe zistenia Útvaru hlavného kontrolóra TSK neoprávnene.

Nezisková organizácia Kreatívny inštitút Trenčín požiadala TSK o uzavretie dodatku k predchádzajúcej zmluve o poskytnutí finančného príspevku z roku 2023. Poslanci ho schválili rovnako na pondelkovom zasadnutí krajského parlamentu.

Dodatok oprávňuje Kreatívny inštitút Trenčín na účtovné vyrovnanie neoprávnene použitých finančných prostriedkov. Inštitút sumu vykryje z predchádzajúceho poskytnutého finančného príspevku z roku 2023.

KREATÍVNY INŠTITÚT TRENČÍN | trencin2026

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.