Francúzsky deň v Bratislave sa opäť uskutoční po dvojročnej pauze

Hlavné námestie v Bratislave sa vo štvrtok opäť zmení na francúzsky trh plný gastronomických a kultúrnych zážitkov. Po dvojročnej prestávke sa tam uskutoční Francúzsky deň.

"Po desiaty raz oslávime s obyvateľmi a návštevníkmi hlavného mesta francúzsky štátny sviatok pri príležitosti výročia Dobytia Bastily," uviedla Daniela Gálová z Francúzskeho inštitútu na Slovensku, ktorý podujatie organizuje spolu s francúzskym veľvyslanectvom.

Organizátori pripomínajú, že Bastilu ako symbol "starého režimu" napadli a dobyli Parížania 14. júla 1789. Táto udalosť zaznamenala začiatok Veľkej francúzskej revolúcie (1789 – 1799), počas ktorej boli po prvý raz položené základy ľudských práv.

Na snímke návštevníci podujatia pod názvom Francúzsky deň v rámci Bratislavského kultúrneho leta 2022 na Hlavnom námestí v Bratislave 14. júla 2022.

Francúzsky deň sa koná v rámci Bratislavského kultúrneho leta 2022. Na Hlavné námestie prináša od 14.00 h dve desiatky stánkov, ktoré ponúknu občerstvenie vo forme dezertov, syrov či nápojov. Okrem francúzskych farieb a chutí si prídu na svoje aj milovníci francúzskeho jazyka, športu či kozmetiky. Vo Francúzskom inštitúte si deti a mládež môžu užiť kreatívne animácie, prebieha tam tiež burza francúzskych kníh.

Bezplatný kultúrny program ponúkne hudobné vystúpenia a koncerty. Predstavia sa víťazi tohtoročnej edície speváckej súťaže Spievam po francúzsky. Duo Bolides uvedie zmes francúzskej piesne (chanson francaise) a popu s prvkami trapovej a elektronickej hudby. Oslava francúzskeho štátneho sviatku v Bratislave vyvrcholí koncertom slovensko-francúzskej skupiny Roc'hann, ktorá zahrá a zaspieva bretónske piesne o láske, mori a námorníkoch.

Organizátormi podujatia je aj Francúzsko-slovenská obchodná komora s podporou bratislavského magistrátu, mestskej časti Staré Mesto, Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS) a ďalších partnerov.

PROGRAM

rNUlife.sk / tasr

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.