Billy Barman majú ďalší pôsobivý vizuál, tentoraz k singlu ZERO

Skupina Billy Barman má za sebou jarné klubové turné s názvom ZERO tour, ktorým po poslednom albume Zlatý vek symbolicky otvára novú kapitolu svojej existencie. Tesne pred prvými koncertmi obľúbená kapela vydala nový singel ZERO, a teraz k nemu zverejňuje aj pôsobivý videoklip.

„Na začiatku bola idea veľkej neónovej basgitary svietiacej v tme. Takýto špeciálny hudobný nástroj nám vyrobili Jakub Kolarovič a Alex Zelina a na ňom sme potom spolu s režisérmi postavili celý vizuál,“ hovorí na úvod bubeník Matej Ruman.

„Skladba, ale aj video sú venované našej novej basgitaristke Laure. Jednak sa na novej pesničke autorsky podieľala, a zároveň je ústrednou postavou klipu,“ vraví spevák Juraj Podmanický. Basgitaristka Laura Jašková, známa pod pseudonymom MEOWLAU, sa stala členkou kapely minulý rok v septembri.

Klip režírovala dvojica Pepe Ehrenberger a Damián Pastirčák.

Vzhľadom na text piesne bolo jasné, v akom aute sa opäť budeme voziť (už celkovo tretíkrát v histórii naších videoklipov). Týmto pozdravujeme klub Saabistov na Slovensku aj v Čechách,“ dopĺňa svojich kolegov gitarista Jozef Vrabel.

Singel Zero je ochutnávkou z nového materiálu, na ktorom Billy Barman pracujú od jesene 2021. Po letnej festivalovej sezóne Barmani plánujú pokračovať v skladaní a nahrávaní nových skladieb, s výhľadom na nový album v priebehu roka 2023.

ĎALŠIE INFO
Web kapely: https://www.billybarman.sk/

rNUlife.sk / Alexander Čerevka, PR foto: kredit Lousy Auber

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.