Natočme spolu videoklip! Vyzýva fanúšikov kapela RiverStone

"Ako málo sa zdá pohnúť sa z miesta, ako ťažko sa kráča, keď nemáš ísť kam," sú slová refrénu skladby Málo od košickej skupiny RiverStone. Práve tento text inšpiroval kapelu k výzve, ktorá aktuálne koluje sociálnymi sieťami.

"Našim prvotným zámerom bolo natočiť úplne štandardný videoklip. Na pieseň Málo sme mali od fanúšikov pozitívne ohlasy už skôr, ešte pred vydaním albumu RiverStone," hovorí spevák kapely Michal Šandor. "Po tom, ako sa skladba začala objavovať v rádiách, nás ľudia svojimi reakciami na ňu potešili ešte viac. Pýtalo si to videoklip. A práve vtedy, keď sme začali riešiť túto otázku, do toho vstúpili prvé karanténne opatrenia."

Aj keď samotný text piesne má pôvodne trochu inú symboliku ako to, že sú ľudia zatvorení doma a nemôžu sa "pohnúť z miesta", prípadne "nemajú ísť kam", prišlo to chlapcom z kapely ako celkom zaujímavý podnet na to, aby zmobilizovali fanúšikov a videoklip vytvorili trochu inak.


"Myslíme si, že tým, ako sa aktuálne život trochu spomalil, má mnoho ľudí viac priestoru venovať sa veciam, ktoré majú radi a na ktoré im možno predtým nezostával čas. Aj keď niektorí z nás to majú skôr opačne," dodáva basgitarista Peter Hajdu, ktorého sa súčasná situácia, ako lekára v nemocnici, dotýka v porovnaní so zvyškom kapely, predsa len trochu inak. Napriek tomu tiež vyzýva fanúšikov, aby sa pridali k výzve a natočili video, ktoré bude jedným z kúskov skladačky videoklipu k skladbe Málo.

"Budeme radi, ak sa s nami ľudia podelia o to, čo radi robia a možno niektorí vďaka našej iniciatíve po dlhšej dobe oprášia aj hudobné nástroje, či iné koníčky, ktoré v nich zapália vlnu kreativity."

RiverStone

Redakcia NUlife.sk / RiverStone

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.