Peter Nagy oslávil narodeniny a  život s kapelou pesničkami

“Dal som život pesničkám, ktoré potom dali pekný život mne,” povedal v jednom z rozhovorov Peter Nagy. Koncerty Peter Nagy 105 v Prahe a Bratislave potvrdili, že jeho piesne dávajú pekný život aj jeho fanúšikom. Dlho dopredu vypredané koncerty v pražskej Lucerne (18.4.2024) a v bratislavskom STARS Auditoriu (20.4.2024) boli oslavou Petrovej šesťdesiatpäťky a štyridsaťročného pôsobenia so skupinou INDIGO.

Oslavovalo sa tým, čo má Peter najradšej - pesničkami. Program koncertu bol zostavený z veľkých hitov, ktoré poznajú a spievajú si generácie slovenských a českých fanúšikov. Motýle zblízka, Agáty, Profesor Indigo, So mnou nikdy nezostarneš, Poďme sa zachrániť a mnohé ďalšie spievala s Petrom celá Lucerna a STARS Audiorium. Pridali sa aj hostia. Zuzana Smatanová si s Petrom zaspievala skladbu Len pomaly, Peter Cmorik Myslíš na to na čo ja a Janek Ledecký duet Někdy je smích a někdy je pláč. Ďalší hostia boli vlastne domáci.

Spoluzakladatelia Indiga, gitarista Laco Kožušník a basák Paľo Matuška spolu s bubeníkom Mirom Okálom, ktorý sa do Indiga pred niekoľkými rokmi vrátil, spolu zahrali skladby Marcel z malého mesta, Psi sa bránia útokom a Chráň svoje bláznovstvá.

Vo finále koncertu za standing ovation a neutíchajúceho spevu publika odzneli skladby: S nohami na stole, Sme svoji, Láska je tu s vami, so všetkými hosťami spoločná Aj tak sme stále frajeri a prídavok Kristínka iba spí. V Prahe na koncerte, ktorý nakrúcala Česká televízia Petrovi zablahoželal s tortou aj herec Maroš Kramár a obidva koncerty v produkcii MIRO Agency a Creatul vkusne dopĺňal videoart Davida Žbirku. 

rNUlife.sk / TS, foto:  Silvia Arestová

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.