Maluma, jeden z najúspešnejších predstaviteľov latino scény poteší aj slovenských fanúšikov

Maluma, jeden z najúspešnejších predstaviteľov súčasnej latino pop scény, sa prvý krát predstaví v rámci svojho svetového turné slovenským fanúšikom už čoskoro aj v Bratislave.

Svoje prvé nahrávky pripravil už ako šestnásťročný. Na scéne je takmer desať rokov, má za sebou už tri svetové turné, nahrával s umelcami ako Madonna, Shakira či Ricky Martin. Maluma v rámci svojho aktuálneho svetového turné vystúpi 26. februára 2020 aj na Slovensku, v Bratislave.

Kolumbijský spevák Maluma patrí k najvýraznejším a najúspešnejším predstaviteľom súčasnej svetovej latino scény. Narodil sa 28. januára 1994 v Medellíne ako Juan Luis Londoño Arias a svoj umelecký pseudonym si vytvoril podľa krstných mien svojich rodičov a staršej sestry MAria - LUis - MAnuela. Možnosť prvýkrát nahrávať v profesionálnom štúdiu dostal od svojho strýka ako darček k 16. narodeninám.

V roku 2010 s ním (ako interpretom aj autorom) podpísali spoluprácu spoločnosti Sony Music Colombia, Sony Latin a Fox Music. Odvtedy už vyšlo viac ako 40 singlov, na ktorých účinkoval, štyri štúdiové albumy a Maluma ako hlavná hviezda absoloval už tri svetové turné. To najnovšie je pomenované podľa jeho najnovšieho albumu 11:11 a odštartovalo v máji tohto roku v peruánskej Lime. V rámci jeho európskej časti zavíta 26. februára 2020 aj do Bratislavy, kde sa predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Maluma patrí medzi najobľúbenejších interpretov populárnej hudby v rámci sociálnych sietí a digitálnych streamovacích služieb. Má 47 miliónov followerov na Instagrame (a medzi nimi nájdeme nielen slovenských interpretov, ale aj futbalových reprezentantov), 22 miliónov na Facebooku a aj na YouTube, na Spotify ho mesačne počúva takmer 26 miliónov poslucháčov. Aj vďaka tomu získal ocenenie v roku 2018 ocenenie Social Artist Of The Year v rámci Billboard Latin Music Awards. 

Kolumbijčan je vyhľadávaným partnerom na rôzne druhy spoluprác a jeho meno sa objavuje na nahrávkach spoločne s takými megahviezdami ako sú Madonna, Shakira, Ricky Martin, Thalia, J Baldvin, XXX Tentacion. Jeho tvorba býva najčastejšie označovaná označovaná termínmi ako reggaeton alebo latin trap.

Vstupenky na jeho bratislavský koncert sú k dispozícii v predajnej sieti Ticketportal.

Meria síce len 178 centimetrov, ale dokonalá zvodná tvár sexi Latinoameričana a potetované telo si spolu s temperamentnými rytmami získali srdcia miliónov fanúšičiek po celom svete. Hoci si spevák Maluma svoje súkromie pomerne stráži, zažil niekoľko milostných románikov s latino speváčkami a modelkami, no za ženu, ktorá je jeho najväčšou inšpiráciou na svete, považuje mamu. Na sociálnych sieťach a fan pages sa občas objavili jeho fotografie so zvodnými kráskami, o priazeň ktorých nemá núdzu.

Maluma a Natalia Barulich na jar tohto roka.
Maluma a Natalia Barulich na jar tohto roka. Instagram
Úspešnosť a popularitu jeho tvorby potvrdzuje počet sledovateľov na sociálnych sieťach a aj sledovanosť jeho videoklipov, napríklad na sociálnej sieti youtube majú nielen v latino svete obrovský úspech a milióny zhliadnutí.

 

Redakciu Nulife.sk informovala Mgr. Andrea Čurná, PR/úprava DM/youtube.com

 

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.