Najnovší album PETRA LIPU Dobré meno vychádza na vinyle, takmer presne k jeho narodeninám

Nedávno vydaný album PETRA LIPU Dobré meno z roku 2019 je prvým, ktorý vychádza v novej OPUS-ovej vinylovej sérii. Ak je niekto zárukou najvyššej umeleckej kvality a kontinuity, tak je to práve veľká slovenská jazzová legenda Peter Lipa. 

Umelec pripojil k albumu aj krásnu textovú spomienku, ktorá končí výstižnými slovami: „Veľmi si vážim, že môžem byť stále obklopený mladými, talentovanými hudobníkmi, ktorí sú ochotní so mnou zažívať útrapy a radosti muzikantského života, cestovanie po koncertoch, skúšanie, nahrávanie a radosť zo spoločných úspechov. Ďakujem všetkým zúčastneným za ochotu spolupracovať na tomto albume“. 

Zásadný podiel majú hlavne hudobníci z jeho skupiny - Peter Lipa jr. (klávesy), Michal Šimko (basgitara), Michal Fedor (bicie), Radovan Tariška (saxofón), ktorí ho nahrali v štúdiu aj s ďalšími hosťami.

Peter Lipa

Jazzový umelec dodáva k vydaniu LP platne: „Teším sa, že môžem osloviť aj poslucháčov, ktorí si vedia vychutnať a hlavne oceniť hudbu na vinyle.  Preto, usaďte sa pekne a užite si príjemné počúvanie v rovnoramennom trojuholníku.“  2LP vychádza oficiálne tento piatok 29.5.2020 v predvečer 77. narodenín Petra Lipu (30.5.)

Platňa obsahuje pieseň Motýľ, ku ktorej natočil aj krásne video:

Zoznam skladieb na LP:

01. A1 ZNOVA A ZNOVA 02. A2 PROBLÉMY S PROBLÉMAMI 03. A3 MANHATTAN 04. A4 KEĎ SA CHYSTÁŠ NA TEN SVET 05. A5 KDE BOLO, TAM BOLO          06. B1 BECAUSE OF YOUR SAD EYES 07. B2 PODOZRIVÝ 08. B3 MOTÝĽ 09. B4 120/80 10. C1 NENÁPADNÝ NÁPAD 11. C2 TY SI MOJA OPORA 12. C3 ODPOČÍVAM V POKOJI 13. C4 DOBRÉ MENO

Peter Lipa - Dobré meno

rNUlife.sk / Renáta Tomášová, Warner Music, Foto: Jakub Gulyáš

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.