Barbie a Ružinov oslavujú Deň Zeme: Spoločne upracú okolie Štrkoveckého jazera

Ružinov sa pripravuje na veľkú upratovaciu akciu v spolupráci s Barbie, ktorá sa uskutoční pri príležitosti osláv Dňa Zeme. Pod záštitou Barbie sa stretne množstvo dobrovoľníkov a rodín, aby spoločne zveľadili prostredie, v ktorom žijú.

Hlavným cieľom tejto iniciatívy je zatočiť s neporiadkom v okolí Štrkoveckého jazera a ukázať všetkým, že upratovanie môže byť nielen prospešné, ale aj zábavné. "Veríme, že táto akcia poslúži nielen na zlepšenie životného prostredia, ale aj na vzdelávanie a výchovu najmladších generácií o dôležitosti ochrany prírody," uviedol Richard Bednár, riaditeľ CULTUS Ružinov.

Zdroj: FB Upratovanie je hračka

Spoločne zatočíme s neporiadkom

Pod heslom "Upratovanie je hračka" sa v nedeľu, 21. apríla 2024, medzi 15:00 a 18:00 hod. stretne množstvo dobrovoľníkov a záujemcov pri Štrkoveckej lodenici, aby vyčistili okolie jazera od odpadkov a neporiadku, ktorí tu niektorí návštevníci po sebe nechávajú.

Program pre deti a rodiny

Okrem samotného upratovania sa môžu návštevníci tešiť aj na program pre rodiny s deťmi. Divadlo Etudy predvedie pre najmenších divákov o 16:00 hod. detské divadielko s príbehom Včielky Elky, ktorá vám priblíži krásy prírody a dôležitosť ochrany životného prostredia. Okrem toho budú k dispozícii tvorivé dielne, kde si deti môžu vyskúšať rôzne remeselné techniky a vytvoriť si vlastné umelecké diela.

Zapojte sa aj vy!

Ak máte záujem zapojiť sa do tejto zážitkovej akcie a pomôcť s čistením okolia Štrkoveckého jazera, príďte v nedeľu, 21. apríla 2024, medzi 15:00 a 18:00 hod. pri Štrkoveckú lodenicu. Ochranne rukavice a vrecia na odpad v ikonickej ružovej farbe dostanete. Vytvorme spoločne príjemnejšie prostredie pre nás všetkých a pre budúce generácie!

Pre viac informácií navštívte www.cultusruzinov.sk.

Facebook: @cultusruzinov | Instagram: @cultusruzinov | web: www.cultusruzinov.sk

Deň Zeme si v Ružinove pripomenú aj v Prievoze

rNUlife.sk /TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.