Koronavírus: Lengvarský otvorí na vláde otázku zavedenia núdzového stavu. V hre je aj lockdown pre všetkých

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) otvorí na vláde otázku zavedenia núdzového stavu v rámci návrhu na sprísnenie opatrení. Médiá o tom informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

"Núdzový stav je stále v hre, minister zdravotníctva preto opätovne otvorí otázku o jeho zavedení. O jeho forme ešte bude diskusia so všetkými zainteresovanými," povedala hovorkyňa. Zdôraznila, že voči partnerom chce byť minister korektný, preto bude rezort o detailoch informovať komplexne až po prerokovaní všetkých detailov na vláde.

Podľa medializovaných informácií jednou z tém, o ktorých má kabinet v stredu (24. 11.) tradične od 10.00 h diskutovať, je aj tzv. lockdown pre všetkých. Program 43. schôdze zatiaľ zverejnený nie je. Zavedenie celoštátneho lockdownu pripúšťal už cez víkend premiér Eduard Heger (OĽANO). Zdôvodňoval to zhoršujúcou sa situáciou a ochranou nemocníc.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) v pondelok médiám potvrdil, že sa hovorí o zavedení tvrdého lockdownu pre všetkých a núdzového stavu. Viacerí politici si vedia okamžitý lockdown predstaviť. Trojtýždňový lockdown pre všetkých by pred postupným sprísňovaním opatrení uprednostnil napríklad minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

"Zavedenie tvrdého lockdownu je naďalej témou. Momentálne sú opatrenia nastavené tak, ako to bolo dohodnuté minulý týždeň, a je dôležité, aby si ľudia uvedomili, že toto nie je len o tom, ako rozhodne vláda alebo konzílium odborníkov, ale o nás všetkých. Je to spoločná zodpovednosť," zdôraznil Mikulec.

rNUlife.sk / tasr

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.