Jana Kirschner vypredala väčšinu zastávok jarného turné a pridáva ďalší koncert v Bratislave

Jana Kirschner pridáva ďalší koncert jarného turné! Na OBYČAJNOSTI TOUR 2024 predstaví skvelá slovenská speváčka a skladateľka naživo nielen dlho očakávaný album s názvom Obyčajnosti, ale aj jej najväčšie hity. Fanúšikovia sa na ňu môžu tešiť v dvoch českých a v piatich slovenských mestách. A práve na želanie svojich fanúšikov sa Jana Kirschner rozhodla pridať ďalší koncert v Bratislave. Nenechajte si ujsť nezabudnuteľný zážitok, medzinárodné hudobné obsadenie, ale aj zaujímavých hudobných hostí 12. apríla v Starej Tržnici v Bratislave!

​            Speváčka a skladateľka Jana Kirschner prichádza v marci s dlho očakávaným novým albumom s názvom Obyčajnosti. Album je oslavou každodenných dní, vecí a rituálov, ktoré rozprávajú obyčajné príbehy neobyčajne pestrým hudobným jazykom. Fanúšikom predstaví album na jarnom koncertnom turné v Čechách a na Slovensku.

„Turné k albumu prinesie skutočne pestrý hudobný zážitok. Nielen kvôli tomu, že muzikanti a muzikantky sú z rôznych krajín, ale najmä kvôli tomu, že sme dali dokopy kapelu, v ktorej každý hrá na niekoľko nástrojov. Okrem tradičnej  zostavy budú môcť diváci počuť aj viacero netradičných nástrojov, ktoré sa na bežných popových koncertoch len tak nevidia," približuje Jana Kirschner.

​            Na OBYČAJNOSTI TOUR 2024 budú môcť diváci počuť banjo, írske píšťalyklarinet, kaval,  tárogatósaxofónmandolínu, ukulele, ale aj husle, grand piano, kontrabas a bicie nástroje. Vo vyše 90-minútovom sete si môžu vychutnať nielen nový album, ale aj staré osvedčené hity.

„Pripravujeme nádherný program, na ktorom pracujeme už niekoľko mesiacov. Príprava samotného turné, scény, logistiky, presuny muzikantov a skúšky, ale aj to, či a kam vziať naše deti. To všetko  je súčasťou niekoľkomesačných príprav. Nie je to iba show, je to najmä krásny koncertný zážitok. Verím, že fanúšikovia nedostanú iba hity, ale aj niečo viac," vysvetľuje speváčka.

Na koncertoch nebudú chýbať zaujímaví hostia, z ktorých Jana Kirschner zatiaľ potvrdila Štefana Šteca. Speváčka rada dáva priestor aj mladým muzikantom, takže sa určite objavia aj mladé mená.

„Pre mňa je dôležité, aby bola medzi muzikantami chémia. Nie je to vždy len o tom, že je niekto virtuóz. Potrebujete ľudí, s ktorými si rozumiete, ľudsky aj hudobne, a ste naladení na tej istej vlne. Potom všetko ide jednoduchšie. Nepotrebujete si veci vysvetľovať, pretože mnoho okamihov vychádza práve z tej vzájomnej chémie. Rozumieme si veľmi a sme fakt dobrá banda. Na pódiu budem mať konečne aj tri ženy a po rokoch sa mi tak podarilo dosiahnuť istú rovnováhu. Je to splnenie môjho sna," teší sa Jana.

Jedna z najúspešnejších a najobľúbenejších speváčokmiluje živé koncerty. Na pódiu sa ocitne spolu so svojim partnerom a producentom albumu Obyčajnosti Eddiem Stevensom.

„Na pódiu je to skvelé, nečakajte síce otvorené vyznania citov, ale to čo medzi nami je, je cítiť vo všetkom, čo spolu robíme. Vieme o sebe veľa, spoločne prežívame tie najsilnejšie veci v živote a na tom pódiu je to cítiť. Nie vždy je to ale také pokojné. Občas sú aj ohnivé momenty, hlavne v štúdiu, pri nahrávaní a dokončovaní albumu. Nie vždy je to jednoduché, ale našťastie naše deti sú skveli diplomati. Dokážeme sa zmieriť aj zasmiať. No je to vysoká škola trpezlivosti, pre nás oboch," prezradila s úsmevom Jana Kirschner. 

Na turné chystá Jana Kirschner pódiovú scénu s Ateliérom Scénografie aj nový merch, Fanúšikovia sa môžu tešiť na nezabudnuteľný hudobný zážitok v  siedmich slovenských a českých mestách. Keďže je väčšina koncertov už vypredaná, rozhodla sa Jana Kirschner pridať ďalší koncert 12. apríla v Bratislave!

Vstupenky na Obyčajnosti tour 2024 nájdete tu https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/jana-kirschner-obycajnosti-tour/

Vstupenky na pridaný koncert https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/jana-kirschner-obycajnosti-tour-bratislava-2024-04-12/

JANA KIRSCHNER - OBYČAJNOSTI TOUR 2024

Všetky informácie o Jane Kirschner https://www.janakirschner.com/

Jana Kirschner - Obyčajnosti album | predpredaj LP a CD: https://www.slnkorecords.sk/jana-kirschner/obycajnosti

rNUlife.sk / TS, foto:  Braňo Špaček

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.