Nové “správy z ostrova” Kataríny Zagorski už dnes v Divadle Stoka

V  utorok 6. februára uvedie Divadlo Stoka tanečné predstavenie “správy z ostrova” Kataríny Zagorski. Predstavenie vzniklo v roku 2011 v írskom Limericku pod názvom “news from the island” na hudbu kultového írskeho hudobného zoskupenia The Jimmy Cake.

Jeho prvá časť Hmlistý úsvit (Foggy Dawn) bola špeciálne uvedená v rámci podujatia Festivalu Pohoda a Depaul Slovensko Doma Dobre 2021.

V Divadle Stoka sa vo februári prvýkrát predstaví všetkých jeho päť častí, slovenská premiéra obsahuje tiež nové javiskové riešenie.

“V Divadle Stoka som prvýkrát profesionálne tancovala vo vlastnom projekte v roku 1999 ešte v jeho pôvodnej budove. Teším sa, že to po štvrťstoročí môžem na aktuálnej pôde tohto kultového divadla zopakovať, tentokrát so “správami z ostrova”. Srdečne pozývam.” Kata Zagorski

správy z ostrova

Choreografia a tanec: Katarína Zagorski

Hudba: The Jimmy Cake

Produkcia: Katarína Zagorski a Divadlo Stoka

Trvanie: 40 min

Niekde medzi tancom a performance art, medzi severným a južným pólom, toto predstavenie je o tom, čo sa udialo na ostrove.

Hmlistý úsvit

Ľahké slnko

Náhla búrka

Dlhý dážď

Dúha

Poďakovanie

Blaho Uhlár/Divadlo STOKA

Michal Kaščák/Festival Pohoda

Špeciálne poďakovanie

Dara Thomas Higgins/The Jimmy Cake

za povolenie použiť skladbyRed Tony, The Day The Arms That Came Out Of The Wall, Haunted Candle, The Art Of Wrecking a Hugs For Buddy z albumuSpectre & Crown

kata
Katarína Zagorski: “správy z ostrova” © Photo by Alina O’Shaughnessy

utorok 6. februára 2024, 19:00 hod.Divadlo STOKA, 1. poschodie budovy YMCA, Karpatská 2, Bratislava
Lístky: 11 Eur / 7 EUR https://goout.net/sk/spravy-z-ostrova/szvhxvw/
rezervácie: divadlostoka@gmail.com                                                                                     facebook event: https://fb.me/e/1Rm51kFBi

Bio

Katarína Zagorski (predtým Mojžišová) natiahla tanec na dĺžku jednoho kilometra (Kilometrový tanec), na trvanie siedmych hodín (O1), predala ho na aukcii (Aukcia) a obetovala ho v obchodnom centre (Svätenie jari v Limericku).

Od roku 1999 vytvorila projekty pre tanec, performance art, divadlo, krátky film, pre tanečníkov súčasného, klasického, írskeho tanca a hip-hopu, deti, dospelých, profesionálne zoskupenia a školy. Spolupracovala s avantgardnými umelcami aj s národnými inštitúciami na Slovensku a v zahraničí.

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.