Labutie jazero v podaní sólistov z Royal London Ballet

Nádherná hudba, dojemný príbeh o vernej láske a predovšetkým skvelé baletné výkony sólistov Royal London Ballet a ďalších členov medzinárodného súboru nadväzuje na tradíciu vianočných baletných predstavení v Bratislave.

Na toto nesmrteľné baletné vystúpenie sa môžete tešiť 25. 11. 2024 v NTC aréne Bratislava.

Royal London Ballet patrí k londýnskemu Opera House a spája ich dlhá spoločná história, ktorá sa začala písať v roku 1732. Už v roku 1734 tu bolo uvedené prvé baletné predstavenie. Odvtedy divadelný aj baletný súbor dosiahol svetový rozmer a preslávil sa po celom svete. Sólisti Royal London Ballet sa spolu s medzinárodným tímom prvýkrát predstavia aj na Slovensku.

Labutie jazero od P. I. Čajkovského je nepochybne najznámejším baletným dielom na svete. Javisko plné ladných baletiek - labutí - vznášajúcich sa na špičkách nad "hladinou" si zamilujú nielen baletní nadšenci, ale aj bežné kultúrne publikum. Predstavenie je svojou rozprávkovou atmosférou a veľmi melodickou hudbou vhodné aj pre staršie deti. Romantický príbeh princa Siegfrieda a krásnej princeznej Odetty zakliatej do podoby labute predstavuje základný kameň klasickej baletnej školy a už takmer stopäťdesiat rokov patrí k najúspešnejším titulom svetových baletných scén.

Nenechajte si ujsť tento nezabudnuteľný zážitok 25. novembra o 19:00 v NTC aréne Bratislava. Vstupenky v sieti Ticketportal.

Usporiadateľom vystúpenia je spoločnosť JVS Group, ktorá v minulosti organizovala obľúbené výstavy Cosmos Discovery, Titanic, Tutanchamon, Šmolkovia - Magický svet či koncert Ennio Morricone, Mireille Mathieu, Lara Fabian, Gregorian a mnohé iné.

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.