JTRE prinesie na nový mestský bulvár v Eurovea City butikový projekt Ganz House

Pokračovanie obľúbeného projektu Eurovea prinieslo do modernej štvrte pri Dunaji okrem bývania v prvom slovenskom mrakodrape a na nábreží, moderných kancelárií a rozšírenia nákupného centra aj nové verejné priestory podľa koncepcie svetoznámej architektky a urbanistky Beth Galí. Priamo pri rieke pribudlo ďalších 400 metrov promenády a Pribinova ulica sa premenila na plnohodnotný mestský bulvár. Práve na ňom začne developer J&T Real Estate (JTRE) čoskoro s výstavbou butikového projektu Ganz House, ktorý má právoplatné stavebné povolenie.

Rezidenčná časť prinesie na ôsmich podlažiach 58 bytov a 8 apartmánov rôznych veľkostí vo vysokom štandarde a na najvyšších podlažiach viacizbové byty s veľkorysými terasami. Administratívna časť poskytne na deviatich podlažiach 10-tisíc štvorcových metrov moderných butikových kancelárií s vlastnými terasami v súlade s princípmi environmentálnej a spoločenskej zodpovednosti (ESG). Ganz House bude disponovať exkluzívnymi retailovými priestormi s výmerou 1 800 štvorcových metrov a v podzemnej garáži pribudne 200 parkovacích miest, vrátane nabíjacích staníc elektromobilov či cyklistického zázemia na prvom nadzemnom podlaží.

„Po vyše troch rokoch stavebných prác je pokračovanie multifunkčného komplexu Eurovea vo finále a my pokračujeme plynulo ďalej s butikovým projektom Ganz House. Výstavbu odštartujeme začiatkom budúceho roka. Vzhľadom na veľký záujem o bývanie v prvom slovenskom mrakodrape Eurovea Tower a v rezidenciách Riverside na nábreží sme presvedčení, že aj Ganz House je pre klientov rovnako atraktívny. Nielen vďaka prémiovej lokalite či kvalite projektu, ale aj vzhľadom na naše 27-ročné skúsenosti na trhu a množstvo úspešne dokončených projektov,“  hovorí Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

Staviame komplexné mestské štvrte, ktoré obyvateľom a návštevníkom prinášajú spojenie bývania, práce, oddychu a rôznorodého užívania voľného času, vďaka čomu žijú 24 hodín denne. V Ganz House, ktorý je uprostred diania novej nábrežnej štvrte Eurovea City, naplno zažijete mestskú atmosféru so všetkými výhodami bývania v centre mesta,“ dopĺňa Pavel Pelikán.

Na základe právoplatného stavebného povolenia sa začiatkom roka 2024 začnú prípravné práce spojené so zabezpečením stavebnej jamy. Dokončenie projektu je naplánované na prvú polovicu roku 2026. Za unikátnym architektonickým návrhom menšieho, ale o to výraznejšieho projektu stojí ateliér Compass Architekti. Ganz House predstavuje spojenie osvedčených urbanistických princípov s genius loci zóny Pribinova.

Názov projektu je inšpirovaný značkou prvých bratislavských električiek od firmy Ganz Budapest, ktoré pred storočím premávali v tomto bývalom priemyselnom srdci Bratislavy. Neďaleko Ganz Housu stála aj Centrála pouličnej elektrickej dráhy. Zároveň názov vyjadruje kontinuitu s trojjazyčnou históriou mesta, pričom význam slova ganz vystihuje multifunkčnosť budovy.

Eurovea City svojím významom a funkciami je už dnes plnohodnotnou mestskou štvrťou so všetkým, čo patrí k životu v meste a na brehu rieky. Multifunkčný projekt Ganz House vyrastie na trojuholníkovom pozemku medzi Pribinovou a Čulenovou ulicou, čím zvýrazní mestotvorný charakter bulváru Pribinova. Ganz House bude v srdci nábrežnej štvrte Eurovea City hneď vedľa Slovenského národného divadla, v pešej dostupnosti od historického centra mesta, s množstvom komplexných služieb doslova na skok v najväčšom nákupnom centre na Slovensku. V tesnej blízkosti je aj nábrežná promenáda s parkom a obľúbenými reštauráciami, ktoré dodávajú lokalite uvoľnenú atmosféru.

O JTRE:

Spoločnosť pôsobí na trhu nehnuteľností od roku 1996. Vďaka rozsahu a kvalite realizovaných projektov patrí medzi lídrov v oblasti realitného developmentu na Slovensku. Realizuje kancelárske, rezidenčné, hotelové, priemyselné, obchodné a polyfunkčné projekty a buduje ucelené mestské štvrte na území Bratislavy. K najvýznamnejším projektom patria najvyššie obytné veže na Slovensku Panorama Towers a Klingerka, mestské štvrte River Park a Zuckermandel pod Bratislavským hradom, rezidenčné projekty Fuxova, Karloveské rameno, Zelené terasy Devín, administratívne komplexy Westend, Pribinova 19 či Landererova 12, nákupné centrum Eperia v Prešove a nábrežná štvrť Eurovea City s prvým mrakodrapom na Slovensku. V Londýne dokončuje svoj prvý projekt Triptych Bankside a v najslávnejšom francúzskom vinárskom regióne Bordeaux dokončila nové vinárstvo Le Dôme podľa návrhu renomovaného britského architektonického štúdia Foster + Partners.

Viac informácií o aktuálnych aktivitách spoločnosti JTRE nájdete na:

rNUlife.sk / Daniel Suchý, PR JTRE

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.