Prehľad najzaujímavejších atrakcií letnej sezóny vo Vysokých Tatrách

Horské strediská vo Vysokých Tatrách a v Jasnej vstupujú od soboty 17. júna do dennej prevádzky so všetkými lanovkami určenými pre letný režim

Vstupujeme do letnej sezóny, na ktorú sme pre turistov pripravili bohatú ponuku služieb a možností na príjemný oddych a relax doma na Slovensku. Či je niekto horský alebo vodný živel, určite si príde na svoje. Našim horúcim tipom na hit leta bude ponuka pre všetkých hostí ubytovaných v našich hoteloch, ktorí dostanú na každý deň benefity v podobe možnosti využiť lanovky v Jasnej alebo Vysokých Tatrách a zároveň aj relaxovať vo vodných parkoch v Tatralandii alebo Bešeňovej,“ informoval prevádzkový riaditeľ TMR na Slovensku Branislav Kačkovič.

Zážitky v Jasnej

Od soboty 17. júna vstupujú do dennej prevádzky lanovky v Jasnej. Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku sa v lete mení na ideálnu destináciu pre rodiny s deťmi a rodinné výlety. Na Chopok 2024 m n. m. sa pohodlne a bezbariérovo dostanú modernými lanovkami a odtiaľ môžu vyraziť na príjemné hrebeňové túry či letné prechádzky. V cene spiatočného lístka sa môžu návštevníci previezť až 4 kabínovými lanovkami na opačnú stranu kopca a späť, vďaka čomu môžu spoznať krásy Liptova aj Horehronia počas jedného dňa.

Medzi hlavné atrakcie okrem bohatých možností na turistiku v Jasnej budú počas leta patriť:

 • Dračia cesta – dobrodružno – poznávacia hra pre malých aj veľkých návštevníkov,
 • Salaš Priehyba (od 1.7.) s ovečkami valaškami a zaujímavou expozíciou o chove oviec,
 • FUN ZONE a tubing na Bielej púti, (od 1.7.),
 • horské káry z Kosodreviny na Krupovú, (od 1.7.),
 • člnkovanie na Bielej púti, (od 1.7.),
 • SKY PICNIC – netradičný piknik na oblohe v špeciálne upravenej kabíne lanovky,
 • Múzeum lanovky Von Roll,
 • rozprávkový festival Za 7 horami (8.7.), Zbojníci na Salaši Priehyba (22.7.), Dračie dni (5.8.).

Hory letných zážitkov vo Vysokých Tatrách

Vo Vysokých Tatrách vstupujú do dennej prevádzky od soboty 17. júna lanovky Solisko Express na Štrbskom Plese a lanovka zo Skalnatého Plesa do Lomnického sedla s novým výhodnejším cenovým balíkom. Práve prechádzkou z Lomnického sedla chodníkom po Lomnickom hrebeni môžu návštevníci objaviť zaujímavú Veľkú Lomnickú vežu. V dennej prevádzke okrem uvedených lanoviek sú už aj lanovky v úsekoch: Starý Smokovec – Hrebienok, Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso, Skalnaté Pleso – Lomnický štít.

Medzi hlavné atrakcie v horskom stredisku Vysoké Tatry budú patriť:

 • Tatranská divočina –vzdelávacia hra a veľká letná súťaž o atraktívne ceny pre malých aj veľkých návštevníkov spájajúca objavovanie tatranských zákutí so súťažnými úlohami,
 • Svištia krajinka, Orlíkovo – detské ihriská na Skalnatom Plese a Štrbskom Plese,
 • člnkovanie na Štrbskom plese - k dispozícii je spolu 22 člnov, medzi nimi štýlové drevené pramice, svadobný čln alebo aj čln s preskleným dnom,
 • horské káry -adrenalínová jazda po 3-kmhej trati zo Štartu do Tatranskej Lomnice,
 • Hrebienok - interaktívna galéria svetla Kvantarium, Príjemná zóna s informáciami o tatranskej faune a flóre,
 • Benátska noc (22.7.) – magické podvečerné podujatie na Štrbskom Plese spojené s člnkovaním, kultúrnym programom a dobrým jedlom.

Tatralandia oslavuje 20.rokov

Už 1.júla oslávi najväčší vodný park na Slovensku 20. narodeniny veľkou narodeninovoupárty s bohatým programom a premiérou nového letného songu, ktorý naspievali KALI a Lenka Piešová. Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. 

K dispozícii bude počas leta28 toboganov, šmýkačiek a ďalších atrakcií, nechýba celodenný program s animačným tímom a množstvo letných eventov. Pre najodvážnejších budú už od víkendu 17. júna k dispozícii dva mega tobogány Delphine a 4Family, ktoré patria medzi to najlepšie vo svojej kategórii v celej Európe. V Tatralandii na koncertoch vystúpia Sima (9.7.), Lenka Piešová (16.,30.7.,13.8.), Cicoband (19.8.).

Program v Bešeňovej

Otvorenie letnej sezóny v Bešeňovej sa tento rok ponesie v znamení muzikálu Na skle maľované. Okrem predstavenia priamo v areáli vodného parku sa 24. júna môžu návštevníci tešiť aj na zaujímavé zbojnícke animácie, vystúpenie Cimbal Brothers a stretnutia so známymi športovcami a umelcami. Vodný park ponúka návštevníkom 18 letných  bazénov, z toho 7 s termálnou vodou a 9 celoročných bazénov, z toho 6  s termálnou vodou.

K dispozícii je bazén s vlnobitím a pre detských návštevníkov bazén s atrakciami, toboganová veža s výškou 30 m so 6 toboganmi s celkovou dĺžkou viac ako 1 km, ďalších 8 letných toboganov, jeden z najväčších saunových svetov na Slovensku Harmónia Wellness&Spa a tiež možnosť prístrojového potápania vo vraku lode. V Bešeňovej spestria leto svojimi vystúpeniami Igor Kmeťo ml. (22.7.), Gladiátor (5.8.) a Emma Drobná (26.8.).

S Gopass-om za zážitkami

Komplexný prehľad dostupných zážitkov vo vodných parkoch, horských strediskách a hoteloch TMR hotels nájdu návštevníci na jednom mieste – na webe gopass.travel alebo v prehľadnej mobilnej aplikácii Gopass.

rNUlife.sk / Marián Galajda, PR TMR / foto: Marek Hajkovský

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.