Európska komisia vykonala raziu v priestoroch spoločnosti Red Bull

Európska komisia (EK) v pondelok (20. 3.) vykonala raziu v priestoroch rakúskeho výrobcu energetických nápojov Red Bull. Dôvodom je podozrenie z nezákonnej kartelovej dohody a porušenia protimonopolných pravidiel EÚ.

V utorok Komisia oznámila, že voči spoločnosti pôsobiacej v odvetví energetických nápojov vo viacerých štátoch Únie začala viesť vyšetrovanie. Ďalšie podrobnosti v tlačovej správe neuviedla.

Spoločnosť Red Bull potvrdila, že jej priestory v pondelok navštívili úradníci Komisie. Vo vyhlásení sa zaviazala k spolupráci a prípadné ďalšie otázky odporučila adresovať priamo Komisii.

Výrobca energetických nápojov v januári informoval, že v uplynulom roku zaznamenal rekordné tržby, predaj aj prevádzkový zisk. Tržby skupiny v roku 2022 vyskočili takmer o 24 % na 9,7 miliardy eur zo 7,8 miliardy eur v roku 2021. Po celom svete sa vlani predalo 11,6 miliardy plechoviek Red Bullu, čo bolo o 18,1 % viac ako rok predtým.

Na konci roka 2022 firma založená v roku 1984 podľa svojich údajov zamestnávala 15.800 ľudí v 175 krajinách.

rNUlife.sk / competitionpolicyinternational

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.