Zákaz TikToku vo vládnych zariadeniach plánuje aj Holandsko

Holandská vláda v utorok odporučila zamestnancom, aby si neinštalovali čínsku videoaplikáciu TikTok a nepoužívali sociálne médiá z iných krajín s "útočnými" kybernetickými programami.

Holandská ministerka pre digitálne záležitosti Alexandra van Huffelenová uviedla, že rozhodnutie nasledovalo po odporúčaní tajnej služby krajiny, podľa ktorej aplikácie tohto druhu predstavujú "inherentné špionážne riziko".

Holandsko plánuje vydať štátnym zamestnancom mobilné telefóny, ktoré umožnia inštalovať iba vopred povolené softvérové aplikácie, uviedla ďalej ministerka v liste adresovanom holandskému parlamentu.

Holandsko sa pripojilo k viacerým krajinám vrátane Spojených štátov a Veľkej Británie, ktoré už skôr zakázali používanie aplikácie TikTok na vládnych zariadeniach. Z bezpečnostných dôvodov sa pre tento krok rozhodla aj Európska komisia, Európsky parlament i Rada EÚ. Vyvolali ho obavy, že čínska spoločnosť ByteDance, vlastník TikToku, by mohla Pekingu poskytovať prístup k citlivým údajom používateľov z celého sveta.

ByteDance tvrdí, že takéto obavy sú založené na "dezinformáciách".

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.