Roma Spirit 2022 pozná svojich laureátov

Výnimoční ľudia, inšpiratívne aktivity! Skvelí umelci, dojímavé momenty a nekonečné more ľudskosti! Aj taký bol 14. ročník slávnostného udeľovania ocenení Roma Spirit!

Ocenenie v kategórii Mimovládna organizácia získalo za včasnú ranú starostlivosť v prostredí generačnej chudoby občianske združenie Cesta von, v kategórii Spoločnosť a zamestnávateľ získala ocenenie Tesco Stores SR, a.s. V kategórii Obec a mesto uspela obec Varhaňovce.

Tesco získalo cenu Roma Spirit 2022, podporuje zamestnávanie ľudí z marginalizovaných skupín Zdroj: SITA

Roman Čonka si odniesol za svoje viac ako dvadsaťročné aktivity ocenenie v kategórii Médiá. V kategórii Osobnosť získal ocenenie komunitný líder Marián Bubenčík a v kategórii Kultúra autor a protagonista autorskej monodrámy František Balog.

Komunitný líder Milan Bubenčík s cenou v kategórii výnimočná osobnosť. Zdroj: TASR - František Iván

„Je to v prvom rade pocta a zaväzujúce. Moja pracovná pozícia je trochu špecifická. Oficiálne sa to nazýva referent pre styk s rómskou komunitou, ale všetci ma volajú vajda. Venujem sa rómskej komunite, snažím sa hľadať riešenia a predkladať ich primátorovi mesta alebo zastupiteľstvu,“ povedal ocenený Marián Bubenčík, ktorý pracuje na Mestskom úrade v Dobšinej.

V kategórii Čin roka si ocenenie za obhajovanie práva detí z Hermanoviec počas súdneho procesu nezákonnej segregácie vo vzdelávaní odniesla Poradňa pre občianske a ľudské práva.

„Všetky tri nominácie si zaslúžia veľký obdiv a uznanie za ich prácu, odhodlanie a pomoc, ktorú poskytujú,“ vyhlásila členka Poroty čin roka a laureátka Roma Spirit Martina Horňáková.

Jedinečný zážitok z galavečera umocnilo vystúpenie kapely Lomnické čháve, manželov Dreveňákovcov, či Divadla Romathan. Výnimočný hudobný zážitok priniesol detský zbor zo ZŠ z Luníka IX Ďevjatkakere čhave ale aj Zdenka Predná a Oskar Rózsa.

Záznam zo slávnostného udeľovania ocenení Roma Spirit 2022 si môžu televízni diváci pozrieť 8. decembra 2022 o 20.10 hodine na Dvojke.

Aktuálne informácie zo sveta Roma Spirit, ktorý oceňuje a širokej verejnosti približuje aktivity organizácií a jednotlivcov zamerané na podporu integrácie rómskej menšiny, zlepšenie jej životnej situácie a spolužitia, sú na Instagrame, FB ocenenia.

www.romaspirit.sk

FB @slovensko.romaspirit

IG romaspirit.sk

Youtube Roma Spirit

rNUlife.sk /Michaela Miháliková, ACEC

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.