„Zavolaj mi zajtra“ odkazuje Karin Ann z hojdačky v nebi v kontroverznom voodoo klipe

Rok 2020 priniesol na slovenskú hudobnú scénu nový objav. Karin Ann má 18 rokov a tento rok vydáva svoj v poradí už tretí singel. V klipe Zavolaj mi zajtra sa hojdá v nebi a s voodoo bábikou v ruke dáva zbohom toxickým vzťahom. O slovenskom hlase generácie Z píše prestížny americký The New York Times.

„Mala som kamarátku, ktorá sa stále rozchádzala a dávala dokopy s jedným chalanom. Bolo, však dosť vidno, že ich vzťah je toxický a že by bolo lepšie, keby zostali od seba,“ opisuje Karin príbeh vzniku svojej najnovšej piesne.

Karin Ann, 2020
Foto: Michal Petrík

Ako prezrádza, skladbu pôvodne napísala v angličtine. Demo vzal následne do rúk jej producent Tomi Popovič so svojím tímom a v spolupráci s Karin dali piesni slovenský šat: „Pôvodná anglická verzia piesne vznikla približne pred dvoma rokmi. Napísala som ju s kamarátkou zo Švédska. Keďže je to jedna z mojich najobľúbenejších pesničiek, ktoré som urobila, poslala som demo Tomimu a zhodli sme sa, že vytvoríme aj slovenskú verziu skladby a tak vzniklo Zavolaj mi zajtra,“ vysvetľuje Karin.

„Hudobne a textovo singel zastrešili Fillipian a Nikol Kasell. Autorsky sa na ňom podieľala tiež Karin a Ida Margherita Hammar zo Švédska,“ upresňuje Tomi Popovič, ktorý zastrešil celkovú hudobnú produkciu singla. 

Unikátny videoklip je výnimočný nielen svojím spracovaním a efektmi, ale tiež tým, že ho spoločne vytvorili hneď dvaja režiséri – Pierre Lexis zo spoločnosti Lexis Production a Michal Kunes Kováč zo spoločnosti WeAreCell production. Okrem Karin si v klipe zahral český moderátor Vojta Drahokoupil, ktorý sa zhostil úlohy obete Karininho voodoo. Trikové scény sa nakrúcali v slovenskom kráľovstve optických ilúzii, Tricklandii.

Ako Karin prezradila, pôvodne prišla s celkom iným námetom klipu, ten sa však napokon rozhodla odložiť na neskôr a použiť ho k inej svojej pesničke. A tak pri scenári klipu Zavolaj mi zajtra spojila sily s oboma skúsenými a renomovanými režisérmi, ktorí majú na konte spolupráce s menami ako Rytmus, Dara Rolins, Sima, Monika Bagárová, Peter Lipa a mnohí ďalší.

Hoci sa môžu zdať Karinin nový singel a klip temné a kontroverzné či provokatívne, nesú dôležitý a pozitívny odkaz, ktorý by Karin rada fanúšikom odovzdala: „Je lepšie nájsť samého seba a byť spokojný sám so sebou, než byť nešťastný a prispôsobovať sa niekomu, kto vás len ťahá ku dnu.“

Slovenský hlas Generácie Z v NY Times

Karin Ann sama definuje svoje hudobné cítenie ako súčasť aktuálneho svetového prúdu alternative trap. Rok  narodenia 2002 ju zaraďuje do takzvanej Generácie Z, narodenej po roku 2000, vyrastajúcej so silným vplyvom moderných technológií. Táto generácia na slovenskej hudobnej scéne veľa svojich zástupcov nemá a práve toto miesto na našej hudobnej scéne chce Karin zaujať.

Karin Ann, 2020
Foto: Michal Petrík

Nedávno dokonca získala pozornosť online portálu slávnych amerických novín The New York Times, ktorý jej venoval priestor v publicistickom článku o generácii Z a o speváčke Billie Eilish, ktorá je celosvetovo najznámejšou umelkyňou vo veku generácie Z. Ako Karin prezrádza, autorka článku ju osobne kontaktovala a telefonicky ju vyspovedala v 30-minútovom rozhovore. “Bol a ešte stále to je veľmi zvláštny pocit, pretože NY Times je naozaj veľká vec. Samozrejme, veľmi si to vážim a cením, ale občas tomu ešte stále nemôžem uveriť. No, keď vidím ten článok, tak viem, že sa mi to iba nesnívalo, a že mi naozaj volali z The New York Times…” smeje sa Karin s odstupom času.

Zdroj: www.nytimes.com/2020/01/28/fashion/Gen-Z-pop-music-billie-eilish-gen-zs-outrageous-fashion-role-model.html

Karin Ann, 2020
Foto: Michal Petrík
BIO - Karin Ann

Speváčka Karin Ann má 18 rokov, narodila sa 10. mája 2002 v Čadci. Od malička mala veľmi blízko k  hudobnému a výtvarnému umeniu. Od 4 do 12 rokov sa venovala krasokorčuľovaniu, popri ktorom trénovala tiež balet a gymnastiku. Od 12 do 14 rokov aktívne trénovala jazdu na koni. Následne presedlala na tanec (disco dance, hip hop, modern, jazz, balet), ktorý sa stal jej veľkým hobby. Od detstva  sa venovala písaniu básní a keď mala 12 rokov, prišli prvé pokusy o písanie piesní. Prvú kompletnú pieseň napísala v 14tich rokoch. Koncom roka 2018 zverejnila svoje prvé dve skladby a v roku 2019 tretiu, vďaka ktorej ju objavil producent Tomi Popovič. Momentálne spoločne pracujú na jej debutovom EP, ktoré plánujú vydať tento rok.

Viac info:  www.karin-ann.com/     |     www.instagram.com/itskarinann

 rNUlife.sk / Adriána Čahojová, Soul for Show Foto: Lexis Production

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.