Lamb budú mať v Bratislave exkluzívnu predkapelu, v MMC sa predstaví Khoiba

Poznáte tie koncertné akcie, kde je predkapela len do počtu a každý nervózne prestupuje z miesta na miesto a netrpezlivo čaká na hlavnú hviezdu večera? V pondelok 25. novembra to v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC) rozhodne nebude tento prípad. Ako support manchsterského dua Lamb sa tam totiž predstaví český projekt Khoiba. Dvojica  Ema Brabcová a Filip Míšek pride do hlavného mesta exkluzívne len kvôli tomuto vystúpeniu.

Khoiba, ktorá svoju tvorbu charakterizuje ako atmosférický pop plný melanchólie, ale aj pozitívnych emócií, vznikla po rozpade formácie Roe-Deer. Po dvoch albumoch Nice Traps (2004) a Mellow Drama (2007) a singloch ako Pathetic, That Reason alebo T.I.M.E., sa skupina v roku 2008 rozpadla a na jej návrat si fanúšikovia museli počkať dlhých 9 rokov.

Česká dvojica, speváčka Ema Brabcová (spev, klávesy) a Filip Míšek (gitary, klávesy, produkcia), svoj comeback po sérii nových singlov tento rok v marci korunovali eponymným albumom, ktorý vyšiel na značke Minority Records. Následne ho predstavili na jarnom česko-slovenskom turné a potom na letných festivaloch.

Khoiba: Radio Wave Studio Session

Ak by existovala hudobná krížovka a v nej otázka “Producent a speváčka z Manchestru na štyri”, tak by ste asi nepotrebovali ďalšiu pomôcku na to, aby ste do prázdneho políčka dopísali písmená L, A, M, B.

Britské duo je aj po takmer 25 rokoch na scéne živým telesom a dobrou správou pre všetkých fanúšikov je to, že činní nie sú len v štúdiu, ale aj na pódiách. Lamb sa v Bratislave  ukážu po 5 rokoch a dôvodom ich návštevy je taktiež nova štúdiovka - s názvom The Secret of Letting Go. Album, ktorý napríklad Q magazine ohodnotil 80 bodmi zo 100, už predstavili v Hamburgu, Osle, Berlíne či Haagu. Najbližšie čakajú autorov hitov Górecki a Gabriel zastávky v Poľsku, vystúpenie v Lipsku, Prahe a potom už jediné predstavenie u nás v Bratislave.

Vstupenky na dvojkoncert Lamb + Khoiba sa stále predávajú v sieťach Predpredaj a GoOut za 35 eur (státie) a 40 eur (sedenie). Na mieste budú k dispozícii už len lístky na státie, a to za 40 eur.

Novembrové vystúpenie Lamb v Bratislave bude súčasťou koncertnej série Dobrý výber. ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA. V rámci nej už MMC hostil Benjamina Clementinea, Apparata, The Asteroids Galaxy Tour a len pred pár dňami švédskych Movits! Posledným tohtoročným koncertom bude vystúpenie švajčiarskej formácie The Young Gods (1.12., MMC).

Časový harmonogram koncertu:

19:00 - Doors open

20:00 - Khoiba

21:10 - Lamb

Facebook event

Redakciu Nulife.sk informoval Ján Papač, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.