Za všetkým hľadaj ženu – s touto radou prišla do kín nová česká komédia

„Nikdy by ma nenapadlo sa rozviesť. Zabiť ho, to áno. Ale rozvod nikdy,“ hovorí v romantickej komédii Za všetkým hľadaj ženu jedna z postáv, matka hlavnej hrdinky. Jej babička má zase iný recept na šťastný život, keď radí: „Kúp si psa. To je jediný prípad, kedy za peniaze získaš lásku.“ Podarí sa sympatickej Alex vysporiadať s milostnými útrapami, keď jej okrem príbuzných radia aj dve pojašené kamarátky? Alebo jej šarmantný starší muž úplne popletie hlavu? Odpovede môžu fanúšičky a fanúšikova vzťahových komédií hľadať práve teraz v kinách!

Tridsaťročná Alex, ktorú stvárňuje čoraz populárnejšia Hana Vagnerová, neprežíva najšťastnejšie obdobie. Zo vzťahu s priateľom vyprcháva to najcennejšie a keď stretne staršieho charizmatického Alberta v podaní Mareka Vašuta, neodolá jeho šarmu. Zamiluje sa, vzápätí však zistí, že Albert bude celkom tvrdý oriešok. Našťastie má naporúdzi najlepšie kamarátky, ktoré robia všetko pre to, aby nemuseli riešiť problémy vo vlastných vzťahoch. Spoločne teda vymyslia na Alberta pascu, do ktorej sa má postupne chytiť... Aká by to však bola komédia, keby im osud nepripravil viacero prekvapení?

Tri pôvabné ženy, tri absolútne rozdielne pohľady na život. A predsa sa Alex, Marta a Irena dokážu navzájom podporiť a pomáhať jedna druhej plniť si svoje sny. Svojhlavá Irena (Betka Stanková) túži po vlastnom dome a k nevôli svojho manžela tomu podriaďuje úplne všetko. Urozprávaná Marta (Tereza Rychlá) by sa rada stala moderátorkou v rádiu, namiesto toho však pracuje ako farmaceutka v lekárni. A keď sa im všetkým zdá, že sa na mužov vo svojom okolí nemôžu spoľahnúť, majú stále jedna druhú.

Silnú hereckú zostavu dopĺňajú Zlata Adamovská, Daniela Kolářová, Marek Nemec či Igor Ozorovič. Film sa z veľkej časti nakrúcal v Ostrave a narozdiel od množstva kriminálok, ktoré využívajú jej industriálny pôvab, snímka Za všetkým hľadaj ženu ju zobrazuje ako svieže, zelené mesto, v ktorom sa môže dariť láske. 

A vyzerá to tak, že režisér Miloslav Šmídmajer láske vo svojej filmovej novinke skutočne fandí. Ktoré postavy sa dočkajú „happy endu“, sa môže publikum dozvedieť práve teraz v kinách vďaka distribučnej spoločnosti Continental film.

Originálny názov: Za vším hledej ženu
Krajina pôvodu: Česko
Rok výroby: 2022
Žáner: komédia
Dĺžka: 105 min.
Jazyková verzia: OV (CZ)
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 2D
Réžia: Miloslav Šmídmajer
Scenár: Dagmar Remešová
Hrajú: Hana Vagnerová, Marek Vašut, Tereza Rychlá, Betka Stanková, Zlata Adamovská, Daniela Kolářová, Igor Orozovič, Marek Němec a ďalší
Premiéra: 3. novembra 2022

rNUlife.sk / Peter Gašparík, PR manažér spoločnosti Continental film

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.