Hyundai: Do roku 2025 sa chce zaradiť medzi top 3 výrobcov elektromobilov, plánuje investovať do rozšírenia výroby elektrických vozidiel

Juhokórejská skupina Hyundai Motor Group v stredu oznámila, že plánuje investovať celkovo 21 biliónov wonov (15,75 miliardy eur) do roku 2030 do rozšírenia výroby elektrických vozidiel (EV) v Južnej Kórei.

Skupina, do ktorej patria spoločnosti Hyundai Motor a Kia, chce do roku 2030 zvýšiť výrobu v Južnej Kórei na 1,44 milióna elektrických vozidiel ročne. To by bolo približne 45 % celkovej globálnej výrobnej kapacity EV odhadovanej na 3,23 milióna kusov, uviedla automobilová skupina vo vyhlásení.

Hyundai plánuje postaviť tiež nový závod na výrobu elektromobilov v americkom štáte Georgia.

Skupina Hyundai Motor Group vlani uviedla, že investuje 7,4 miliardy USD (7,02 miliardy eur) v USA do výroby elektrických vozidiel, modernizácie výrobných zariadení a do inteligentných riešení mobility, technológie na zlepšenie rôznych spôsobov dopravy v mestách.

Podľa ďalších zdrojov chce postaviť novú továreň aj v Gruzínsku.

rNUlife.sk / tasr, Reuters

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.