Mistrom Slovenskej republiky sa stal hokejista Michal Hlinka, šerpu mu odovzdal Jozef Oklamčák

Slovensko má nového Mistra! Najkrajším mužom našej krajiny sa stal 28-ročný Michal Hlinka. Šarmantnému hokejistovi odovzdal šerpu riaditeľ súťaže Jozef Oklamčák, ktorý je majiteľom licencie pre Slovenskú republiku. Na ošerpovaní nového Mistra nechýbali fešáci z minulých rokov Marek Jastráb, Ján Haraslin a Ján Palko.

          Oklamčák Production spolu s Lombardi Fashion House a fotografom Radoslavom Oreničom majú za sebou náročný výber.Tak ako každý rok vyberali  najkrajšieho muža krajiny.

„Hľadali sme nový tip muža, ktorý by nás reprezentoval na medzinárodných súťažiach. Sledovali sme sociálne siete a spolu s fotografom Radom Oreničom a stylistom Jozefom Grondžákom sme vyberali adeptov. A tak padla voľba na Michala, ktorý je inteligentný, dobre pôsobiaci chalan z dobrej rodiny. Rozhodli sme, že Mistrom na tento rok bude Michal Hlinka. Spĺňa dôležitú požiadavku, ktorou je harmónia tela a duše. Michala poznám asi 15 rokov. Poznal som sa aj s jeho otcom, ktorý bol jedným z našich najlepších hokejistov,“ vysvetľuje riaditeľ súťaže Jozef Oklamčák.

„Hokejovú kariéru som ukončil pred štyrmi mesiacmi zo zdravotných dôvodov. Dával som sa do poriadku a prišla takáto ponuka. Som veľmi rád a poctený, že sa mi otvárajú v živote nové dvere. Mister by mal byť osobnosť, mal by dobre vyzerať a mal by sa vedieť chovať. Ja mám dobrú fyzickú kondíciu a povedali mi, že spĺňam všetky atribúty,“ prezradil Michal Hlinka.

„Mister by mal spĺňať viacero kritérií, nielen fyzickú krásu, ktorú všetci očakávajú, ale aj tú vnútornú. Mojou úlohou je tú vonkajšiu krásu ešte zdokonaliť oblečením. Na každú príležitosť musím Mistra obliecť, aby dokonale reprezentoval Slovensko. Takže podľa dresscodu ho oblečiem do obleku alebo športovo podľa udalostí, na ktorých sa musí ako Mister zúčastňovať,“ konštatuje Jozef Grondžák.

          Michal Hlinka má 28 rokov a meria 188 centimetrov. Narodil sa v Trenčíne a vyrastal v hokejovej rodine, jeho otec aj starý otec hrali hokej. Michal hral dva roky juniorskú súťaž v Kanade, ale celá jeho  kariéra je spojená s materským klubom Dukla Trenčín. Michal reprezentoval Slovensko a na dva roky si odskočil do KHL Slovan. Zdroj foto: FB Mister SR

          Nový Mister nemá v modelingu veľa skúseností. Nedávno si však vyskúšal predvádzanie na móle Bratislavských módnych dní aj pózovanie pred slovenským profesionálnym fotografom Radoslav Oreničom.

„Michala sme mapovali takmer dva roky. Mister by mal byť predovšetkým osobnosť a spĺňať aj úlohu modela. Pri fotení je dobré, ak vie pózovať, tváriť sa a predať sám seba. Fotenie Mistra je pre mňa veľká zodpovednosť. Snažím sa zachytiť portrétovú fotografiu, módnu fotografiu a v neposlednom rade postavu, ktorá musí zodpovedať požadovaným kritériám,“ hovorí fotograf Radoslav Orenič.

Minuloročným Mistrom bol Marek Jastráb, ktorý Slovensko reprezentoval na svetovej súťaži v Poľsku. Aj nový Mister bude reprezentovať Slovenskú republiku na svetovej prestížnej súťaži Mister Supranational.

rNUlife,sk / Nora Krchňáková, PR / TS upravená, foto: Ján Zemiar

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.