Geis opäť podporil vznik českej komédie

Spoločnosť Geis podporila voľné pokračovanie divácky najúspešnejšej českej snímky roku 2018. Zaradila sa totiž medzi partnerov filmu „Po čom muži túžia 2“. Snímka s hviezdnym obsadením vstúpi do kín 20. apríla 2022.

Natáčanie na pražskom Smíchově (zdroj: Vojtěch Resler)

„Po čom muži túžia 2 je ďalšou celovečernou snímkou, ktorej vzniku sme radi napomohli. Naša spoločnosť podporuje nielen sociálne, ekologické, vzdelávacie a technologické projekty, ale radi sa podieľame aj na tých kultúrnych. Veríme, že diváci sa pri druhom diele pobavia aspoň rovnako dobre, ako pri tom prvom,“ hovorí Kristýna Copková, marketingová manažérka spoločnosti Geis CZ, ktorá poskytuje komplexné logistické služby.

Bláznivá komédia, na vzniku ktorej sa Geis finančne podieľal, vypovedá o hľadaní porozumenia medzi mužom a ženou. Anna Polívková alias Irena sa jedného rána preberie v tele muža (Jiří Langmajer), ktoré nenávidí. Zároveň má však možnosť zistiť, akí muži vlastne sú. Langmajer to komentoval: „Snažil som sa tak nejako po svojom s tým dievčaťom vo mne vysporiadať a dúfam, že tak, aby sa ľudia bavili.“

Irena Kopáčová sa živí ako vzťahový poradca, ale pritom sama má partnera, ktorý ju podvádza. Irenu jej prax profesionálne deformuje a nevera jej priateľa ju posilní v presvedčení, že muži sú primitívne bytosti, ktoré len smrdia, pijú pivo a prdia. Jedného dňa sa jej averzia voči mužom vystupňuje a ona po dvoch fľašiach vína vyhlási, že chce byť muž, aby sa tiež mohla správať ako tupec a mať všetko na svete jednoduchšie. Druhého rána sa Irena prebudí s hlavou ako zvon a s hrôzou v očiach zistí, že sa jej nočné prianie vyplnilo. Avšak iba fyzicky. Z Ireny je Iren.

Má podobu päťdesiatnika Karla Kráľa z prvého dielu. Cez počiatočnú nechuť k sebe samotnému sa musí Irena o seba postarať a to nie je jednoduché, pretože prišla o prácu a ani nie je nikto, kto by jej spočiatku uveril, že je to stále Irena. Nakoniec jej podá pomocnú ruku jej sused Radim. Je odjakživa do Ireny zamilovaný. Ešte ako Irenu ju mnohokrát pozýval na rande, ale tá jeho lásku nikdy neopätovala, ba čo viac, bol jej priam odporný. Radim jej verí a dúfa, že niekde tam vo vnútri toho postaršieho chlapíka je jeho milovaná susedka Irena a on ju len musí, ako správny princ vyslobodiť.

Urobiť zo ženy muža nie je ľahká úloha, a tak má Radim s Irenom vo výcviku poriadne ťažkosti. Iren je totiž stále hlavne žena v mužskom tele a podľa toho sa tiež chová. Radim mu ponúkne prácu v stavebnej firme a vezme ho do futbalového oddielu, ktorý hrá najnižšiu súťaž a samozrejme tiež do krčmy. Irena sa tak dostane prvýkrát do čisto mužského kolektívu a nestačí sa čudovať, ako sa muži medzi sebou bavia a ako sa správajú.

Sprvu je to ešte horšie, než čakala, ale postupom času do ich myslenia dokáže lepšie a lepšie preniknúť a ak treba tak im aj pomôcť s ich partnerskými a sexuálnymi problémami, pretože im ponúkne ženský protipohľad, ktorý sú muži schopní akceptovať, pretože ho počujú od muža . Irena začne mať Radima rada, páči sa jej, že je na ňu dobrý a pozorný a so všetkým jej pomáha a hlavne ju dokáže počúvať. Problém ale je, že nastávajú situácie, kedy by si obaja chceli byť akosi bližšie, ale stále tam pre Radima pretrváva tá Irenina mužská podoba, a tak Irena musí zabojovať o svoje pôvodné ja a zmeniť sa do svojej ženskej podoby, aby o Radima neprišla.

Príbeh je vtipným a výstižným obrazom partnerských stereotypov a rozdielov. Vo filme uvidíte okrem iného aj Marka Taclíka, Terezu Kostkovú, Radka Holuba, Petru Špindlerovú a ďalších.

Orig. názov: Po čem muži touží 2
Žáner: komédia
Krajina: Česká republika
95 min MP: 12+

Réžia: Rudolf Havlík
Scenár: Rudolf Havlík, Filip Oberfalcer
Hrajú: Jiří Langmajer, Marek Taclík, Anna Polívková,Tereza Kostková, Pavel Šimčík, Leoš Noha, Radek Holub, Oskar Hes, Michal Kavalčík, Jiří Maryško, Zuzana Kronerová, Ondřej Kavan, Pavlína Němcová, Martina Babišová
Hudba: Ondřej Konvička

rNUlife.sk /Dana Samková, GEIS, CinemArt

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.