Legendárny príbeh o Lassie znova ožíva vo filme Lassie: Nové dobrodružstvo

Najslávnejšia kólia sveta sa konečne vracia na plátno! A ako inak, než s jej verným parťákom Floriánom po boku. Ale nielen s ním. V novom dobrodružstve ich okrem nových dvojnohých aj štvornohých priateľov čaká poriadne nebezpečná úloha. Pozrite si oficiálny slovenský trailer.

Lassie sa už o mesiac vydá na záchrannú misiu so svojím najlepším kamarátom Floriánom a ich novými priateľmi Kleou a Henrim. Tentoraz budú odvaha a dôvtip dlhosrstej kólie obzvlášť potrebné, pretože musí prísť na kĺb záhadnému miznutiu niekoľkých psov a prekabátiť dvojicu prefíkaných zloduchov. Kto stojí za únosmi psíkov, medzi ktorými je aj Lassieho kamarátka, malá Jack Russell teriérka Pippa?

Konečne prázdniny! Tento rok ich Florián odmieta stráviť bez svojej milovanej kólie Lassie a urobí pre to čokoľvek. Aj keby to znamenalo vymeniť dovolenku s rodičmi na Kanárskych ostrovoch za leto na statku v Južnom Tirolsku s tetou Cosimou a jej zverencami, súrodencami Kleou a Henrim, a Jack Russell teriérkou Pippou. Keď sa Florián, Kleo a Henri dopočujú, že v okolí záhadne miznú psy, dosť ich to znepokojí a začnú sa o Lassie a Pippu báť. A krátko nato sa ich najčernejšie obavy vyplnia! Niekto sa totiž vláme do domu tety Cosimy a Pippu ukradne! A tak je okamžite rozhodnuté. Všetci traja kamaráti sa spoločne s Lassie vydávajú chytiť zlodeja a zachrániť nielen malú Jack Russell teriérku, ale aj všetky ďalšie unesené psy. Nové dobrodružstvo sa začína!

Dojemný príbeh o nerozlučnom priateľstve medzi chlapcom a jeho psom je pokračovaním filmu Lassie sa vracia, ktorý vznikol podľa svetového bestselleru Erica Knighta a ktorý v roku 2020 spôsobil skutočnú senzáciu. Uvádzali ho v 144 krajinách a z dlhosrstej kólie Lassie urobil skutočnú celebritu.

„Bola to ešte väčšia výzva ako prvý diel. Scenár sme čítali s ročným predstihom a úzko sme spolupracovali s jeho autorom, ktorému sme mohli povedať, čo ide, čo nejde, a ponúknuť alternatívu,“ opisuje Renate Hiltl, ktorá má s prípravou zvierat na nakrúcanie viac ako 30-ročné skúsenosti a spolupracovala aj na predchádzajúcom filme s Lassie. Výsledkom je množstvo napínavých akčných scén so zvieratami, pri ktorých má divák pocit, že zvieratá sú geniálne, neboja sa žiadneho nebezpečenstva a vrhajú sa do riskantných situácií. V skutočnosti sa však scény nakrúcali tak, aby ich štvornohí herci dokázali bez problému zahrať.


LASSIE: NOVÉ DOBRODRUŽSTVO
Orig. názov: Lassie: Ein neues Abenteuer
91 min RODINNÝ, DOBRODRUŽNÝ
Krajina: Nemecko
Réžia: Hanno Olderdissen
Hrajú: Nico Marischka, Justus von Dohnányi, Katharina Schüttler, Anna Lucia Gualana, Pelle Staacken, Annette Frier, Maik Jüttendonk, Dennis Mojen

Rodinný film Lassie: Nové dobrodružstvo uvedie Bontonfilm do kín 20. júna 2024.

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.