Vychádza "stratený" album Davida Bowieho, tentokrát samostatne ako Toy Box

Po viac ako dvoch desaťročiach vychádza samostatne album Toy (Toy:Box) legendárneho speváka a hudobníka Davida Bowieho, o ktorom sa hovorí ako o Bowieho stratenom albume. Slávny muzikant ho nahral krátko po legendárnom vystúpení v Glastonbury v roku 2000 a mienil ho vydať v nasledujúcich rokoch.

Album nahral tak, aby zachoval energiu a určitú mieru spontánnosti. Znovu zaznamenal skladby z šesťdesiatich rokov, napríklad vôbec prvý singel Liza Jane pôvodne vydaný pod hlavičkou David Jones with the King Bees. K oficiálnemu vydaniu však nedošlo, Bowie sa kvôli albumu dostal do sporu s vtedajšou vydavateľskou firmou. Prvýkrát sa nahrávky dočkali zverejnenia až teraz. K dispozícii je 6LP a 3CD verzia boxu.

Album Toy bol najskôr vydaný v novembri 2021 ako súčasť boxu Briliant Adventure (1992 - 2001), ktorý mapuje na ploche 11CD a 18LP takmer celé Bowieho 90. roky a obsahuje novo remastrované verzie albumov Black Tie White Noise (1993), The Buddha of Suburbia (1993), Outside (1995), Earthling (1997) a Hours (1999).

DAVID BOWIE, jedna z najväčších osobností svetovej hudby, slávny hudobný chameleón a priekopník niekoľkých hudobných smerov by sa v týchto dňoch dožil 75 rokov. Za svoj život vydal tento britský umelec rovných dvadsaťpäť albumov, z ktorých veľká časť sa zaradila do zlatého fondu populárnej hudby a ovplyvnila niekoľko generácií hudobníkov z rôznych hudobných žánrov. Svoj posledný album Blackstar David Bowie vydal 8. januára 2016 v deň svojich 69. narodenín a len dva dni pred svojou smrťou. Zomrel na následky rakoviny pečene vo svojom byte v New Yorku.

rNUlife.sk / Renáta Tomášová, Warner music

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.