Komédia Prvok, Šampón, Tečka a Karel, ktorá v Česku láme rekordy, zaujala aj slovenských prominentov

Najnavštevovanejší film tohto roka v Českej republike dnes prichádza do slovenských kín. Na včerajšej slávnostnej premiére v Bratislave si ho prišlo vychutnať množstvo známych osobností. Divácke dojmy boli viac než veľmi pozitívne. Je to film zo života, miestami viac trpká komédia nuáns všedných dní, ktoré sa vyskytujú bežne každému z nás, niekedy to už ani nevnímame. Precízne vyšperkovaný a zameraný na detail, to je záslužná práca Patrika Hartla a jeho filmového spracovania vlastného románu. Do deja sa ponoríte natoľko, že ani nezbadáte, kedy je koniec. Film Vás priam umne pohltí!

Výnimočnú komédiu Prvok, Šampón, Tečka a Karel uviedla na Slovensku osemčlenná delegácia z Prahy a Bratislavy. Slovenských divákov na slávnostnej premiére privítal režisér a autor knižnej predlohy Patrik Hartl, producent a generálny riaditeľ spoločnosti BONTONFILM Martin Palán, producenti Ondřej KulhánekVojtěch Frič, architekt Jan Vlček a tri obľúbené herecké tváre: Martin Hofmann, ktorý v snímke stvárnil jedného zo štvorice hlavných hrdinov, a slovenské herečky Zuzana NorisováPetra Polnišová. Samotná knižná predloha bola napísaná a vydaná zhruba pred desiatimi rokmi, filmové spracovanie trvalo až dlých päť rokov, no výsledok určite stojí za to!

Snímka, ktorá má v Česku mesiac po uvedení do kín na konte už 400 000 divákov, pričom len prvý víkend sa na film prišlo pozrieť okolo 100 tisíc divákov, prekonala pôvodnú menšiu nervozitu tvorcov a oslovila aj mnohé populárne osobnosti zo slovenského šoubiznisu. Film Prvok, Šampón, Tečka a Karel si na slávnostnej predpremiére prišlo pozrieť 400 hostí. Nechýbali medzi nimi manželia IvetaMartin Malachovskí, ktorí sú podľa vlastných slov veľkými fanúšikmi kníh Patrika Hartla, herci Bibiana Ondrejková, Roman Pomajbo, Ján Jackuliak či Silvia Šuvadová, spisovateľka Hana Lasicová, moderátorky Erika Barkolová, Didiana, Nora Krchňáková ani modelka a influencerka Silvia Kucherenko.

Reakcie na film boli viac než pozitívne, z kinosál sa ozýval veselý smiech, no hostia ocenili aj dojímavé, emotívne momenty príbehu a podľa niektorých divákov išlo dokonca o zatiaľ najlepšiu porevolučnú česko-slovenskú komédiu.

Snímka Prvok, Šampón, Tečka a Karel bola nakrútená podľa rovnomenného knižného bestsellera Patrika Hartla, najúspešnejšieho českého spisovateľa súčasnosti. Ten si film zároveň aj sám režíroval.Komédia Prvok, Šampón, Tečka a Karel rozpráva príbeh štyroch kamarátov, ktorí si na triednej stretávke po dvadsiatich rokoch priznajú, že nežijú tak, ako si predstavovali. A rozhodnú sa s tým niečo urobiť. Spoločne vyhlásia vojnu proti kríze stredného veku v podobe bizarnej hry, v ktorej musia plniť odvážne úlohy. Prvou z nich je vyzliecť sa na verejnosti donaha. Sympatická štvorica štyridsiatnikov sa pokúsi vrátiť do čias puberty a nájsť v sebe odvahu urobiť poriadnu „kravinu“ ako zamlada. Kto splní úlohu, nie je „sráč“...

V hlavných úlohách sa predstavil Martin Pechlát ako Prvok, David Švehlík ako Šampón, Hynek Čermák ako Tečka a Karel nesie tvár Martina Hofmanna. Okrem nich si v snímke Prvok, Šampón, Tečka a Karel v malých a vedľajších úlohách zahralo viac ako päťdesiat populárnych českých aj slovenských hercov. Diváci sa môžu tešiť na mená ako Zuzana Norisová, Jana Kolesárová, Petra Polnišová, Tomáš Maštalír, Soňa Norisová, Ľuboš Kostelný, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Daniela Kolářová, Barbora Poláková, Hana Vagnerová, Kristýna Boková, Jiří Mádl či Kryštof Hádek.

„Mám obsadenie snov, hereckú ligu majstrov, a som presvedčený o tom, že film je lepší než kniha,“ vyznal sa s nadšením režisér Patrik Hartl. Slovenskí diváci sa o tom budú môcť presvedčiť na vlastné oči v kinách od 26. augusta 2021.

rNUlife.sk / Stanka Borská, BONTONFILM

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.