Výber top influencerov v ankete Social Awards Slovakia sa zužuje, zatiaľ hlasovalo viac ako 120 000 ľudí

Slovensko rozhodlo o tom, ktorí influenceri a vlogeri zabojujú o prvenstvo v 1. ročníku najväčšej ankety v slovenskom online priestore. Viac ako 120-tisíc hlasujúcich vybralo spomedzi dvoch stoviek influencerov a vlogerov 9 finalistov v každej z 9 kategórií Social Awards Slovakia. V 2. kole hlasovania Slováci vyberú troch finalistov v každej kategórii.  Víťazov hlasujúci i slovenskí influenceri spoznajú 29. septembra na slávnostnom gala večeri, ktorý odvysiela Televízia Markíza na online platforme Markíza Plus. Naplnilo sa aj motto súťaže „S vplyvom prichádza zodpovednosť“. Moderátori Veronika Cifrová Ostrihoňová a Matej „Sajfa“ Cifra sa totiž rozhodli odstúpiť z ankety.

Viac ako 120 000 hlasov v ankete Social Awards Slovakia vytvorilo TOP 9 influencerov. Veronika a Sajfa sa rozhodli pre veľký krok!

Populárna dvojica moderovala úvodnú tlačovú konferenciu a Veronika a Sajfa sú hlavnými tvárami TV spotu ankety. Budú tiež moderovať slávnostný galavečer.

„Myslím, že odstúpenie z ankety je správny krok. Nechceme, aby vznikli akékoľvek pochybnosti o férovosti ankety, ktorú sme sa rozhodli podporiť a ktorej veríme. Prijať zodpovednosť v dnešnej dobe nie je samozrejmosťou, my sme aj preto urobili toto rozhodnutie spoločne a stojíme si za ním,“ hovorí Veronika Cifrová Ostrihoňová. „To, že odstupujem z ankety neznamená, že ju nechcem vyhrať. Len si na to pár rokov počkám (smiech). V prvom rade by sme však obaja chceli poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí nám dali hlas. Ďakujeme a veríme, že si v 2. kole spomedzi desiatok inšpiratívnych ľudí nájdu influencera, ktorému dajú svoj hlas,“ dodáva Sajfa. Ten rovnako ako Veronika v hlasovaní bez problémov postúpil do 2. kola. V hlasovaní ich nahradia Influenceri, ktorí skončili v ich kategórii na ďalšom mieste. 

TV Spot 1. ročníka Social Awards Slovakia 2020

Nečakaný úspech ankety

Úspech ankety, ktorej cieľom je prostredníctvom hlasovania ľudí a odbornej poroty vyhodnotiť najlepších influencerov, či vlogerov na Slovensku, prekvapil aj samotného organizátora. „Pred začiatkom sme si interne stanovili počet hlasujúcich, pri ktorom budeme anketu považovať za úspešnú. Že túto hranicu prekonáme za pár dní a konečné číslo bude niekoľkonásobne vyššie, mi nenapadlo ani vo sne. Prirátajte si k tomu stovky zdieľaní na sociálnych sieťach a 3,5 milióna PV na našej stránke. Je to pre nás odmena za náročné dni a bezsenné noci, ktoré sú spojené s organizovaním ankety v čase pandémie koronavírusu. Je to však pre nás aj záväzok, aby sme pripravili čo najlepšiu anketu  a vybudovali niečo, čo vydrží roky až desaťročia,“ hovorí organizátor ankety Štefan Šperka, ktorý oceňuje  taktiež pozitívne ohlasy na anketu.

Medzi postupujúcimi do 2. kola, ktorí sú zverejnení na webstránke www.socialawardslovakia.sk nechýba žiadne z veľkých mien slovenského influencerského neba. „Potešilo ma obrovské množstvo pozitívnych reakcií. A z kritiky, ktorej sa samozrejme nevyhnete, sa budeme snažiť zobrať si to, čo môžeme na ankete vylepšiť. V prvom rade chcem poďakovať fanúšikom a hlasujúcim, pre ktorých sme túto anketu robili. Tiež aj naším partnerom, ktorí stáli a stoja pri nás,dodáva Šperka.

Po hlasovaní príde porota

Hlasovanie v druhom kole bude prebiehať od 3. augusta do 15. septembra 2020 na webstránke www.socialawardslovakia.sk. Po skončení hlasovania postupujú do finále prví traja z každej kategórie (27 postupujúcich). Z trojice najúspešnejších po sčítaní hlasov 1. a 2. kola vzíde víťaz každej kategórie. Porota v zložení: influencer Daniel „Gogo“ Štrauch, riaditeľ PR a marketingu TV Markíza Michal Borec, spoluzakladateľ serveru Startitup Group Marek Šándor, redaktorka Stratégií Patrícia Žilková, art director z agentúry Zaraguza Michal Mazan, Miroslava Jarošová a Ľubomír Šulko za agentúru PR.Konektor, rozhodne aj o udelení špeciálnej ceny. Tá je určená pre influencerov, ktorí majú menej ako 10 000 sledovateľov, ale ich tvorba je zameraná na vzdelávanie širokej verejnosti a zaslúži si pozornosť. Úspech v ankete Social Awards Slovakia im má dopomôcť k širšiemu publiku a výraznejšiemu úspechu, či rozbehu ich práce na sociálnych sieťach.

Výsledky ankety sa široká verejnosť, ale i zapojení influenceri dozvedia 29. septembra počas slávnostného galavečera, ktorý naživo odvysiela Televízia Markíza na online platforme Markíza Plus.  O prvenstvo budú influenceri a vlogeri bojovať v deviatich kategóriách: BEST PUBLIC RESPONSIBILITY, BEST TRAVEL, BEST ENTERTAINMENT, BEST LIFESTYLE and BEAUTY, BEST FOOD, BEST COMMUNITY PAGE BEST FITNESS and HEALTH, BEST FAMILY a NO LIMITS.

Silní partneri a atraktívne ceny

Hoci ide iba o 1. ročník ankety, Social Awards Slovakia získala na svoju stranu silných partnerov značku tradičnej slovenskej papierovej hygieny pre domácnosť Harmony, investičnú skupinu PROXENTA, kliniku Dr. Martin a T.O.P. AUTO. Hlasujúci aj naďalej súťažia o atraktívne ceny. Hlavnou cenou je dvojtýždňový pobyt na Kube pre dve osoby od skupiny PROXENTA. Ďalší hlasujúci môžu získať neviditeľný strojček na zuby INVISALIGN od kliniky Dr. Martin alebo ročné členstvo v sieti fitnes centier Golem Club.

V zahraničí sa udeľujú Global Social Awards, obdobné ocenenia s odlišnými pravidlami

Global Social Award sa uskutočňujú v susednej Českej republike.

Pre porovnanie nezávisle od slovenskej ankety Social Awards Slovakia, celosvetovo sa stretávajú významné svetové osobnosti sociálnych sietí, ktoré boli minulý rok v máji ocenené v súťaži Global Social Awards v pražskom Fóre Karlín. V úplne odlišnom spôsobe výberu nominovaných i v samotnom hlasovaní za finalistov, uspel americký futbalista Ross Smith so svojou 92 ročnou babičkou, juhoafrická moderátorka Bonang Matheba, brazílska modelka Paola Antonini, ktorá pri autonehode prišla o nohu alebo maďarská videobloggerka Vivien Alexy.

Víťazi sú vyhlasovaní v štyroch kategóriách: za šírenie radosti a dobrej nálady (Fun & Entertainment), za odvahu ísť príkladom a pozitívne meniť svet (Social Impact & Change), za inšpiráciu v každodennom živote, tvorivosť a originalitu (Inspiration & Influence) a posledná kategória sa týka nováčikov na sociálnych sieťach (Rising Stars), ktorí hľadajú nové témy.

Na galavečere v pražskom Fóre Karlín sa zišlo viac ako 40 osobností sociálnych sietí z celého sveta. Vo finále ankety sa rozhodovalo medzi 35 ľuďmi z 20 krajín. Podujatie moderovali česká modelka Karolína Kurková a slovenský moderátor Martin Pyco Rausch. Tento rok sa Global Social Awards opäť uskutočnia v Prahe, kvôli korone sa presunuli na November.

rNUlife.sk / Ľubomír Šulko, PR / socialawards.global

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.