Tohtoročné ceny Anděl v O2 universe nebudú. Uskutoční sa televízny prenos

Ceny Anděl udeľuje každoročne od roku 1991 hudobná akadémia, ktorá je zložená z odborníkov - kritikov, producentov a ďalších osobností českej hudobnej scény a od roku 1995 je vyhlasovateľom Cien Anděl ČNS IFPI. Víťazi najstaršieho českého odborného hudobného ocenenia tento rok o ikonické sošky"Anděla" od Jaroslava Rónu neprídu. Netradičné odovzdávanie výročných cien Českej hudobnej akadémie odvysiela Česká televízia 20. júna na programe ČT1 od 21:00. Hudobné čísla vznikajú na nečakaných miestach.

"29. ročník bude výnimočný trochu inak, než sme zamýšľali," priznávajú usporiadatelia. Pôjde totiž o historicky prvé vyhlasovanie Andělov bez slávnostného ceremoniálu, ktorý bol pôvodne plánovaný na 31.3. 2020 v hale O2 univerzum, no kvôli opatreniam ohľadom pandémie koronavírusu sa nemohol konať.

"Nechceli sme sa uspokojiť s jednoduchým vyhlásením výsledkov v tlačovej správe, nieto so zrušením celého ročníka, zároveň však vzhľadom na okolnosti nie sme schopní celú akciu realizovať v pôvodne plánovanom rozsahu," vysvetľuje Lucka Hájková z usporiadateľskej agentúry Luff Production. Ceny Anděl Coca-Cola 2019 diváci uvidia na obrazovkách 20. júna vo vysielaní ČT1. Pôjde o plnohodnotný program, v ktorom zaznejú takmer všetky pôvodne oznámená hudobné čísla, vrátane nezvyčajných spoluprác, a budú v rámci neho odovzdané všetky sošky svojim novým majiteľom.

Vypsaná fixa, Ceny Anděl
Vypsaná fixa, Ceny Anděl
Foto: František Ortmann

Hudobníci navyše vystúpia na netradičných miestach."Rozhodli sme sa, že všetky hudobné čísla natočíme v podobe live session na miestach, kde budeme môcť zachytiť ich súčasnú estetiku a unikátnu atmosféru bez návštevníkov či divákov. Využívame vypustený plavecký bazén, kostol, futbalový štadión, letisko alebo ľudoprázdne O2 arény a spoločne so zaznamenávaním unikátnych hudobných vystúpení zároveň dokumentujeme dobu, v ktorej nebolo možné realizovať v podstate žiadne akcie, odovzdávanie Cien Anděl nevynímajúc," približuje Hájková nevšedné hudobné čísla, ktoré zachytia realitu posledných mesiacov. Vo všetkých prípadoch pôjde o autentické a jedinečné živé nahrávky, ktoré nebudú nikde inde k vypočutiu.

Klára Vytisková, Ceny Anděl
Klára Vytisková, Ceny Anděl
Foto: František Ortmann

V relácii sa objavia ChinaskiMiraiLennyVypsaná fixaKlára VytiskováBen CristovaoMarcellPaulie Garand, CalinSTEIN27Lake Malawi či Renne Dang a ďalší. Tiež sprievodkyňou Andělov bude už skôr avizovaná Ewa Farna. "Pretože nie som moderátorka, chcela som sa inšpirovať zahraničnými odovzdávaniami cien, ale nenašla som žiadne také, ktoré by sa tomu nášmu tohtoročnému podobalo. Bude to rozhodne jedinečné, a aj keď mám trochu obavy, na tento úplne iný a nový koncept sa úprimne teším. A ako speváčka si neodpustím ani spievanie, pre Andělov sme napísali špeciálne úvodné číslo, ktoré vzniklo hneď v dvoch verziách - tá pôvodná totiž prestala byť aktuálna, a tak vznikla druhá verzia, reagujúce na súčasnú situáciu," dodáva Ewa Farna.

Favoritom tohtoročných Andělov je Vladimír Mišík, ktorý s albumom Jednou tě potkám získal od Českej hudobnej akadémie rekordných šesť nominácií. Medzi nominovanými sú napríklad aj Zvíře jménem podzimVypsaná fixa či posledná pieseň Karla Gotta Srdce nehasnou.

rNUlife.sk / TS Anděl

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.