Smutná správa : Speváčka z legendárneho dua Roxette zomrela vo veku 61 rokov

Švédska hviezda pop rockovej skupiny Roxette Marie Fredriksson zomrela 9. decembra, pre BBC to potvrdil jej manažér. Marie už v minulosti bojovala s rakovinou. Mala malígny nádor na mozgu a v roku 2002 podstúpila operáciu. Manažérka Marie Dimberg vo vyjadrení k smrti speváčky spomenula práve vážnu chorobu: „Je veľmi smutné, že musíme oznámiť, že jedna z najväčších a najobľúbenejších umelkýň odišla. Marie Fredriksson odišla ráno 9. decembra po vyčerpaní zo svojej predchádzajúcej choroby.”

„Viac ako 40 rokov si bola tou najlepšou kamarátkou. Nič už nebude ako predtým,“ vyjadril svoj smútok spevák a gitarista Per Gessle, s ktorým tvorila populárne duo už od roku 1986. Kapela sa preslávila koncom 80-tych rokov. Viaceré ich single ovládli rebríček Billboard hot 100, vrátane It Must Have Been Love alebo Listen To Your Heart.

Marie FredrikssonPer Gessle založili Roxette v roku 1986 a vydali debutový singel Neverending Love. V apríli 1989 sa za noc stali senzáciou hudobného priemyslu so skladbou The Look. Odvtedy neustále cestovali po svete a vypredávali jeden koncert za druhým. Získali si oddaných fanúšikov na celom svete od Birminghamu až po Buenos Aires, od Vancouveru až po Vladivostok, od Sydney až po Stuttgart.

Roxette odohrali 557 šou pred zástupmi miliónov a miliónov nadšených fanúšikov. Predali 75 miliónov albumov, vydali 51 singlov, ktoré sa umiestnili na prvých priečkach hitparád a definitívne sa zapísali do hudobnej histórie ako jedna z najúspešnejších kapiel všetkých čias.

S koncertovaním aj nahrávaním si dali pauzu v roku 2002, po tom, čo diagnostikovali Marie nádor na mozgu. Podrobila sa agresívnej liečbe, bola však silná a postupne sa zotavovala. V roku 2009 sa vrátila na pódiá, fanúšikovia si mohli užiť napríklad ich koncert v Budapešti v roku 2015. Roxette vydali niekoľko nových albumov a opäť valcovali rebríčky a vypredávali koncerty. V roku 2016 však Marie jej lekár odporučil prestať s hudbou a sústrediť sa na svoje zdravie.

„Čas letí tak rýchlo,“ dodal v tlačovej správe Per Gessle. „Ďakujem ti, Marie, ďakujem za všetko. Som hrdý a cítim sa poctený a šťastný, že si sa so mnou podelila o toľko času, talentu, štedrosti a zmyslu pre humor.“

Marie mala dve deti, vo veku 23 a 26 rokov, spolu s nimi smúti aj jej 62-ročný manžel Mikael Bolyos. Podľa švédskeho portálu Expressen bude pochovaná v tichosti a len v okruhu jej najbližších. Rodina požiadala médiá, aby toto želanie rešpektovali. 

ZDROJ:expressen.sebbc.com, roxette.se

Redakcia NUlife.sk

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.