FESTIVAL BRUTAL ASSAULT KOMPLETIZUJE LINE UP! DO JOSEFOVSKEJ PEVNOSTI SA VRÁTI LAIBACH ČI HATEBREED A PRVÝ KRÁT VYSTÚPI NEW MODEL ARMY

BRUTAL ASSAULT má ohlásených 84% line-upu, na josefovskom pódiu znovu zahrajú LAIBACH, prídu aj NEW MODEL ARMY a JULIE CHRISTMAS. Tridsať rokov na pódiu oslávi HATEBREED a pridávajú sa aj ďalšie kapely z core scény.

Do pevnosti sa tento rok vráti LAIBACH so špeciálnym Opus Dei + The Greatest Hymns setom, ktorý zahrajú k príležitosti remastera a reedície ikonického albumu „Opus Dei“ (obsahujúce piesne ako Life is Life, Leben Heiß Leben a Geburt einer Nation), vydaného v roku 1987. Okrem toho táto slovinská kapela zahrá aj ďalšie dôležité skladby, ktoré tomuto albumu predchádzali, a pridá aj niekoľko nových prekvapení. Ako vždy u LAIBACH očakávajte nečakané.

Prvýkrát tiež na pódiu Brutal Assaultu zahrajú anglickí rebeli NEW MODEL ARMY a JULIE CHRISTMAS, bývalá speváčka Battle Of Mice / Made Out Of Babies, známa najmä pre svoju spoluprácu s Cult of Luna.

Zatiaľ čo „The Bad Wife“ ju pred viac ako desiatimi rokmi oddelilo od metalovej scény, spolupráca s Cult of Luna na „Mariner“ ju vrátila do postmetalového mainstreamu – a nenechala nikoho na pochybách, že jej publikum potrebuje ďalšiu rundu.

Tridsať rokov svojej existencie potom na Brutal Assaulte oslávi HATEBREED, nezlomná hardcorová sila založená v roku 1994 v Connecticute. Kapela zo zámoria dovezie svoj charakteristický agresívny zvuk a intenzívne živé vystúpenie so zmesou hardcore punku a metalu.

Core line-up sa tiež rozšíri o francúzsky grind BLOCKHEADS, core s westernovým twistom od SPIRITWORLD a o moderné postapokalyptiky HUMANITY'S LAST BREATH.

Novo oznámené kapely: BLOCKHEADS, HATEBREED, HUMANITY'S LAST BREATH, JULIE CHRISTMAS, LAIBACH, NEW MODEL ARMY, SPIRITWORLD

Zoznam všetkých aktuálne oznámených kapiel: ABBATH perf. IMMORTAL, ABORTED, AFTER THE BURIAL, AKHLYS, ARCHITECTS, ARMORED SAINT, BARONESS, BEHEMOTH, BLOCKHEADS, BODYSNATCHER, BORN OF OSIRIS, BROKEN HOPE, BRUTUS, CANCER BATS, CARCASS, CRYPTOPSY, CYNIC, CYTOTOXIN, ČAD, DARK TRANQUILLITY, DARKEST HOUR, DARVAZA, DEATHSTARS, DEICIDE, DEVIL MASTER, DØDHEIMSGARD/DHG, DOPELORD, DOPETHRONE, EMPEROR, ESCUELA GRIND, EVIL INVADERS, EXODUS, EXUMER, FORBIDDEN, GAUPA, GOD IS AN ASTRONAUT, GRAND MAGUS, GUILT TRIP, HATEBREED, HAVOK, HEATHEN, HEXVESSEL, HIRAX, HUMANITY’S LAST BREATH, IMPALED NAZARENE, INCANTATION, JINJER, JULIE CHRISTMAS, KALMAH, KAMPFAR, KHOLD, LAIBACH, LAID TO WASTE, LEFT TO DIE, LEGION OF THE DAMNED, LIK, MADBALL, MASTER BOOT RECORD, MENTAL CRUELTY, MISERY INDEX, MOTIONLESS IN WHITE, MY DYING BRIDE, NECROT, NEW MODEL ARMY, NIGHT VERSES, OBSCURA, PARTY CANNON, PIG DESTROYER, PLINI, PRIMORDIAL, RED FANG, RIVERSIDE, ROTTEN SOUND, SADUS, SATYRICON, SEVERE TORTURE, SHOW ME THE BODY, SKELETAL REMAINS, SNĚŤ, SOIL, SPIRITBOX, SPIRITWORLD, STONED JESUS, SVALBARD, TEN56., TERRORIZER, TESTAMENT, TEXTURES, THE AMITY AFFLICTION, THE BLACK DAHLIA MURDER, THE OBSESSED, THIS IS HELL, TOXIC HOLOCAUST, TRIUMPH OF DEATH perf. HELLHAMMER, TULUS, UADA, UFOMAMMUT, UNTO OTHERS, VED BUENS ENDE, VILLAGERS OF IOANNINA CITY, VLTIMAS, VOMITORY, WHITECHAPEL, YELLOW EYES

Brutal Assault je hudobný festival zameraný na extrémne odnože heavy metalu, konajúce sa každoročne v Josefove, neďaleko Jaroměře v okrese Náchod, od roku 2007. Brutal Assault je medzi poprednými európskymi festivalmi svojho žánru. V roku 2019 mal festival 23 tisíc návštevníkov.

Viac na: Úvod / Brutal Assault

rNUlife.sk / TS, Zdroj: Obscure Promotion

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.