ELÁN PRIPRAVUJE KONCERT NA POČESŤ VAŠA PATEJDLA. FANÚŠIKOVIA OVPLYVNIA PLAYLIST VEČERA

Jedna z najpopulárnejších československých hudobných skupin Elán vypredala za pár dní prvú vlnu vstupeniek na svoj špeciálny pražský a bratislavský koncert nazvaný Pre Vaša. Halové vystúpenia, ktoré uctia pamiatku Vaša Patejdla sa odohrajú v sobotu 21. septembra 2024 v O2 aréne v Prahe a 28. septembra 2024 v Tipos Aréne – Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. A pretože je kapela od tej doby pod paľbou otázok fanúšikov, ako sa budú vystúpenia Pre Vaša líšiť od už vypredaných halových show, rozhodla sa odtajniť prvé informácie.

„Stredobodom koncertu bude časť venovaná tvorbe Vaša Patejdla. Tá na vypredaných koncertoch ešte nezaznie. Pôjde o poctu od jeho spoluhráčov, ktorú obohatia audiovizuálne efekty“ popisuje produkčný manažer Elánu Vladimír Moško.

V súčasnej dobe skupina Elán vytvára playlist pre druhý koncert, a fanúšikovia budú mať možnost ovplyvniť výber skladieb svojim hlasovaním. Po rokoch tiež uvidia dobové artefakty Elánu z osemdesiatych rokov „Tým bude kraľovať predovšetkým exemplár Škody 110 R, ktorá sa v roku 1989 objavila v hudobnom filmu Rabaka a dodnes okolo nej panujú legendy,“ dopĺňa Moško a naráža pritom na automobil, ktorý koncom osemdesiatych rokov oslovil mladých ľudi vo vtedajšom Československu dobovým tuningom.

Červené kupé nebola obyčajná Škoda 110 R. Mala široké blatníky zo súťažných Stotridsiatok RS, upravené predné čelo zo Škody 120 LS a štyri okrúhle koncové svetlá pochádzajúce z Fiatu 850 Sport Coupe. Červená škodovka bola bezpochyby najkrajšou rekvizitou filmu, v ktorom sám Ráž hral a sníval o nej nejeden divák. Skutočným majiteľom auta bol vo vtedajších dobách závodník Jozef Studenič. Filmové auto po rokoch kúpil Jožo Ráž, ktorý ho nechal dôkladne zrenovovať.

Predpredaj na koncert Elán Pre Vaša je na webe www.elan.cz. Na odkaze www.elan.sk zas záujemcovia nájdu aj odkaz na bratislavskú reprízu v TIPOS aréne - Zimnom štadióne Ondreja Nepelu 28. septembra.

rNUlife.sk / Dalin Vajcner, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.