Spievankovo nakrúcalo letný klip Kolesá v skafandroch z NASA a na tandemovom bicykli

Najúspešnejší detský projekt Spievankovo má nový veselý klip Kolesá! Okrem Spievanky a Zahrajka v ňom účinkujú kolobežky, trojkolky, odrážadlá a dokonca vodné bicykle! Mária Podhradská a Richard Čanaky si v klipe po prvýkrát vyskúšali retro tandem bicykel a dokonca sa v obrovskej horúčave navliekli do skutočných kozmonautických skafandrov! Pozrite si najkrajší letný hit Spievankova, spieva v ňom dokonca dcéra Spievanky Katka!

            Spievankovo je unikátne svojou tvorbou aj prístupom k publiku. Už 20 rokov spája rodiny, motivuje k spoločnému tráveniu voľného času a vymýšľa zmysluplnú zábavu pre malých aj veľkých. Teraz predstavuje novinku Kolesá.

„Odkedy deti začnú chodiť, sadajú si na rôzne dopravné prostriedky, čo majú kolesá, pretože radosť a vzrušenie z jazdy je úžasné. A preto sme sa rozhodli vymyslieť nenáročnú aktivitu pre rodiny s deťmi počas prázdnin - spoločné bicyklovanie. Chceli sme ich motivovať k pohybu na čerstvom vzduchu, k objavovaniu ich blízkeho okolia Jednoducho im dať výzvu, kam až sa vedia s bicyklom či odrážadlom dostať,“ smeje sa Mária Podhradská alias Spievanka.

Nový dopravný prostriedok si vyskúšali aj hlavní hrdinovia Spievankova. Vôbec po prvýkrát jazdili na retro tandem bicykli pre dvoch.

„Nikdy som na takomto bicykli nesedela, a preto som mala pred ním rešpekt. Prvýkrát, keď sme nasadli, sme skoro spadli, pretože ja som tiež chcela vyrovnávať rovnováhu. Ale rýchlo som pochopila, že ten druhý sa len vezie. Jednoduchšie by to pre mňa bolo, keby som vôbec nevedela bicyklovať. Nakoniec som si však jazdu úplne užívala a nechala sa viesť Zahrajkom,“ s úsmevom konštatuje Mária Podhradská.

Autorom hudby aj textu k novinke Kolesá je Mária Podhradská. Klip sa nakrúcal počas leta pri teplote 38 stupňov Celzia.

„Požičali sme si obleky kozmonautov z výstavy v Bratislave. Mali sme naozajstné skafandre, ktoré používajú kozmonauti NASA pri výcvikoch. A musím povedať, že to bolo naozaj veľmi ťažké sa v nich pohybovať. A to sme ani neboli na Mesiaci, aj keď vo videoklipe na ňom sme. Absurdné bolo obliecť si šále, rukavice a čiapky, keď na nás pražilo slnko na pravé poludnie. Taký kúpeľ vo vlastnom pote sme ešte nezažili,“ spomína na nakrúcanie Spievanka.

Do klipu si Spievankovo pozvalo aj svojich fanúšikov. Vyzvalo malých aj veľkých priaznivcov, aby sa natočili a poslali svoje domáce video. Odozva publika bola neuveriteľná!

„Sme šťastní a doteraz tomu nevieme uveriť, že sa tento rok do našej výzvy zapojili stovky rodín, je to zatiaľ vaša rekordná účasť v letnej súťaži! Z reakcií rodičov vieme, že téma deti veľmi bavila, že boli motivované vymyslieť zaujímavé miesta dostupné bicyklom. Ale dostali sme aj zábery zo zasnežených kopcov, z horúceho piesku na pláži, aj priamo z vody,“ prezradila Mária.

Odozvy publika sú naozaj úžasné, fanúšikovia sa o novinke vyjadrujú slovami: najkrajší letný hit, šťastné deti v spoločnom klipe, super klip a pesnička, rodičia filmármi. Keď pustíte deťom tvorbu Spievankova, máte istotu, že ste im ponúkli bezpečný obsah, ktorý ich nielen zabaví, ale aj veľa naučí. A ponúkne aj citlivým spôsobom podané morálne a ľudské hodnoty.

„Pri každej novej pesničke cítime veľkú zodpovednosť. Uvedomujeme si, že detská duša je čistá, úprimná a prijímajúca. To, čo do nej vložíme, v nej zostane a formuje charakter budúceho dospelého človeka. Preto starostlivo vyberáme nielen tému a vážime slová, ale aj formu, akou ju detskému divákovi podáme. Deti od útleho veku potrebujú cítiť bezpodmienečnú lásku a prijatie. Rodina im vytvára bezpečie, v ktorom sa správne vyvíjajú - nielen fyzicky ale aj psychicky. My dospelí im ideme príkladom, kopírujú naše správanie a veľmi dôkladne. Rešpektujme a prijímajme sa navzájom bez posudzovania a hodnotenia - takí akí sme," uzatvára Mária Podhradská, yyštudovaná pedagogička a umelecká šéfka Spievankova.

Spievankovo tento rok oslavuje 20 rokov na scéne a najbližšie ho môžete zažiť na veľkom koncertnom turné po celom Slovensku. Všetky koncerty a ich detaily sú uvedené na  www.spievankovo.sk. Pesničky Spievankova nájdete na všetkých digitálnych platformách a filmy v mobilnej aplikácií SPIEVANKOVO – ideálny spôsob, ako mať skvelú zábavu pre deti vždy po ruke.

Nová hovoriaca kniha Albi o povolaniach:

https://obchod.spievankovo.sk/knihy-2/kuzelne-citanie-spievankovo-povolania/

rNUlife.sk / Nora Krchňáková | NK Factory / foto: archív Spievankovo

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.