Objavte najkrajšie miesta Slovenska: Takto vyzerajú objektívom najlepšieho fotomobilu súčasnosti

Zabudnite na zahraničné destinácie a vyrazte miesto nich na dovolenku na Slovensku! Ak patríte k milovníkom dobrodružstiev a krásnych miest, naša krajina ponúka veľké množstvo lokalít, ktoré rozhodne stojí za to objaviť.

Svoje o tom vie aj český profesionálny fotograf a bloger Michal Petrů, známy aj ako @losmichalos. Ten sa v rámci výhry v projekte Travedding zúčastnil umeleckej expedície, na ktorú si ako spoločníka si na výlet zobral nový model Huawei P60 Pro, aktuálne najlepší fotomobil sveta. S jeho pomocou zachytil nezameniteľnú atmosféru a krásnu prírodu, ktorú Slovensko ponúka.

Tatranský národný park

Prvou zastávkou na dovolenke na Slovensku je, samozrejme, Tatranský národný park. Okrem dychberúcej prírody tu nájdete aj horské vrcholy, ktoré sú ideálnym miestom pre krásne portréty s pozadím ako z rozprávky. Vyberte sa na túru na Kriváň, ktorý je symbolom slovenskej hrdosti a duchovnej sily. Prekonať tento majestátny vrchol je snom mnohých turistov. Huawei P60 Pro vám umožní uchvátiť krásu tohto miesta vrátane vašich emócií, keď vyjdete na vrchol. Výkonný fotoaparát Huawei P60 Pro zachytí každý detail vašich dobrodružstiev, a to aj v náročných svetelných podmienkach. Nechajte smartfón zachytiť západ slnka, ktorý pohladí oči aj dušu.

"Základom dobrej portrétnej fotografie je z môjho pohľadu zachytenie emócií. A emócie sa najlepšie zachytávajú, keď o vás nikto nevie. Takže použitie teleobjektívu je v tomto prípade naozaj veľkou výhodou a P60 Pro poskytuje také dobré výsledky, že mi mnohí moji priatelia - profesionálni fotografi - písali, že takto sa s telefónom fotografovať nedá. Ale dá!

Veľmi dobré portrétové fotografie si pamätám už od modelu Huawei P10 a s každým ďalším nástupcom sa kvalita naozaj skokovo zvyšuje," hodnotí fotograf.

Slovenský raj

Ak túžite po dobrodružstve, Slovenský raj je ideálnou voľbou. Prepletené chodníky, úzke rokliny a vodopády ponúkajú nezabudnuteľné zážitky. Navyše, s režimom makro fotografovania na Huawei P60 Pro zaznamenáte aj tie najmenšie detaily, či kvapky vody. S jeho pomocou ľahko vytvoríte sériu revolučných makro záberov, ktoré by vám závidel nejeden profesionálny lovec záberov. Potešte svojich priateľov a rodinu úchvatnými zábermi zo skrytých kútov Slovenského raja.

"Jednou zo zaujímavostí, ktorú ocenia mnohí fotografickí nadšenci, je krásne vykresľovanie “hviezdičky” pri fotografovaní alebo filmovaní scény so slnkom pri použití hlavného objektívu. Donedávna to bolo doménou len profesionálnych zrkadloviek, a to pri dodržaní správneho nastavenia clony," komentuje autor fotografií.

Dobšinská ľadová jaskyňa

V horúcich letných dňoch sa v rámci schladenia oplatí navštíviť aj najväčšiu ľadovú jaskyňu na Slovensku. Aj tu oceníte schopnosti Huawei P60 Pro, ktorý je právom považovaný za kráľa fotografií v zhoršených svetelných podmienkach. Je preto ideálnym spoločníkom práve na potulky pod zemou. Zábery z vnútra jaskyne vás ohromia a stanú sa živou spomienkou na nezabudnuteľný výlet.

"Teleobjektív na fotoaparáte P60 Pro je skutočne dokonalým nástrojom, ktorý dokáže premeniť predstavu o fotografii, ktorú chcete urobiť, na skutočnosť - a to bez ohľadu na svetelné podmienky,” pochvaľuje si fotograf a dodáva: “Počas mnohých rokov aktívneho cestovania a fotografovania som mal možnosť vyskúšať nespočetné množstvo modelov rôznych značiek, ale nikdy sa nepriblížili k podobným výsledkom, preto už viac ako šesť rokov používam na fotografovanie modely Huawei."

Vlkolínec

V rámci cestovania po Slovensku máte teraz možnosť cestovať aj v čase, a to práve návštevou malebnej dedinky Vlkolínec.  Tento kultúrny poklad je dokonca zapísaný v UNESCO, a to nie len tak náhodou. Už na prvý pohľad vás dedinka prenesie do minulosti svojou jedinečnou ľudovou architektúrou a tradíciami, ktoré jej dodávajú výnimočnú atmosféru. S pomocou hlavného ultrasvetelného fotoaparátu Huawei P60 Pro zachováte autentickosť a krásu v každom zábere.

“Veľa ľudí sa ma pýta, či je medzi telefónmi na vrchole prestížneho rebríčka DXOMARK nejaký významný rozdiel. Pri testovaní aktuálneho "kráľa" mobilnej fotografie, modelu P60 Pro, som často odpovedal, že tu je pre mňa po dlhom čase konečne obrovský krok vpred, a nie len drobné zmeny, ktoré väčšina ľudí nemá veľkú možnosť postrehnúť.

P60 Pro je všestranný nástroj do vrecka - dokonalé portréty, úchvatné makro zábery, časozberné snímky, nočné scény, krajiny a mnoho ďalšieho, a to všetko bez potreby zložitého nastavovania - o všetko sa postará automatický režim s umelou inteligenciou.

Som veľmi zvedavý, aké vylepšenia prinesú budúce modely Huawei, pretože ich vlastná latka je teraz nastavená naozaj vysoko,” dopĺňa na záver fotograf.

Slovensko ponúka dovolenku plnú pestrých zážitkov a Huawei P60 Pro bude váš verný spoločník na ceste za objavovaním jeho krás. Stačí vyraziť za dobrodružstvom a objavovať miesta, ktoré vám dokážu, že dovolenka na Slovensku je ozajstný zážitok.

rNUlife.sk / TS poskytol Michael Gajdoš, NEUROPEA / Foto: Michal Petrů / @losmichalos.

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.