Jedna z najväčších IT konferencií na Slovensku sa blíži: Nevynechajte jubilejný SOFTECON 2023

Už tento mesiac, 31. mája 2023, sa koná jubilejný 20-ty ročník konferencie SOFTECON, ktorá sa dotýka aktuálnych trendov a vízií v oblasti informačných technológií. Rozšírte si svoje obzory a  zaregistrujte sa na toto podujatie ešte dnes.

Nosnou témou aktuálneho ročníka je Demokratizácia dát a strata kontroly.

Dáta sú zdrojom informácií, vďaka ktorým vie biznis posúvať svoje hranice.Ten dnes vyžaduje rýchlu a flexibilnú reakciu na zmeny a túto schopnosť musíme mať aj pri práci s dátami. Zdá sa teda prirodzené nastúpiť na rovnakú cestu ako v prípade IT aplikácií a posunúť dáta bližšie k biznisu a decentralizovať ich. Tým sa však vraciame k už známym otázkam… neznamená decentralizácia stratu kontroly?

Pozrite sa ukážku hostí, ktorí vystúpia na konferencii a tém, ktoré s nami budú rozoberať:

Peter Polák z Bloomreach prináša tému: 
Dáta, čo odhaľujú príbehy

Peter hovorí, že dáta, v ktorých nevieme nájsť zaujímavý príbeh, sú nudné. Pozrieme sa s ním preto na dáta ako na produkt. Skúsime si vziať inšpiráciu z iných digitálnych produktov, aby sme dokázali nájsť aj v biznisových dátach silné príbehy.

Tomáš Revaj  zo Simloop prináša tému: 
There is no free lunch

S Tomášom budeme hľadať odpovede na otázky typu: Existuje jeden model, ktorý sedí na reálne potreby chodu podniku? Je možné potreby kategorizovať? Dá sa vytvoriť kombinácia špecificky zameraných platforiem, ktoré fungujú vo vzájomnej symbióze a zároveň adresujú rôzne potreby biznis procesov, reportingu, alebo analytiky a dátovej vedy?

Adrián Slavkovský z Orange prináša tému: 
Dátová demokracia v korporácii – príležitosť alebo mýtus?

Adrián nám porozpráva o populárnom koncepte Data mesh a ako je to s jeho použiteľnosťou vo firme. Prezradí nám, čo ním môžeme získať a na aké úskalia sa treba pripraviť pri jeho zavádzaní. Tešiť sa môžete aj na príklady z praxe. Adrián nám ukáže, ako v Orange experimentujú s týmto prístupom v rámci pilotného projektu demokratizácie dát v cloude.

Lukáš Hlavička z IstroSec prináša tému: 
Dáta v ohrození

Lukáš sa zameria na bezpečnosť. Prostredníctvom tých najlepších, vtipných aj trpkých príbehov s nami rozoberie napríklad tieto dilemy: Aké sú dnešné trendy v budovaní aktívnej ochrany dát? Ako riešiť bezpečnosť dát pri ich neustálom kolobehu vytvárania, aktualizácie, transformácie, či migrácie naprieč platformami a aplikáciami? Ako efektívne z pohľadu nákladov i kapacít personálu riešiť bezpečnosť pri migrácií dát do cloudu? Vieme sa priblížiť takmer dokonalému zabezpečeniu?

Honza Zubíček  z ČSOB prináša tému: 
Dáta – palivo pre virtuálnu asistentku

Honza nám prinesie praktický náhľad do využitia dát vo svete bankovníctva, ktorý sa mení každý deň. Povie nám niečo o chatbotoch, ktorých výsledky podľa neho nie sú vždy ideálne. Pozve nás do ich skupiny KBC, v ktorej budujú dáta driven virtuálnu asistentku Kate. A prezradí nám aj to, ako bude vyzerať budúcnosť uspokojovania zákazníckych potrieb s Kate.

Katarína Mayer z ESETu prináša tému: 
Od Pytagorovej vety k GPT-4: krátka história využitia modelov

Katarína sa s nami porozpráva o tom, či sú veľké modely, akým je napríklad GPT-4, vždy lepším riešením pre každú firmu. Rozoberieme vývoj modelov počas histórie a využiteľnosť rôznych modelov pre potreby firiem v konkurenčnom prostredí. Pretože podľa nej je kľúčom k úspechu aj správna voľba modelov.

Nezabudnite sa zaregistrovať čím skôr, udalosť sa koná už 31. mája 2023 na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

Organizátorom konferencie je spoločnosť SOFTEC, popredná slovenská softvérovo-konzultačná spoločnosť s viac ako 30-ročnými skúsenosťami. 

Viac informácií nájdete na www.softecon.sk

rNUlife.sk / SOFTECON

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.