TIPY na víkend: Karlova Ves bude plná rytierov a napínavých súbojov, Comics Salón v DK Ružinov a poteší aj program v ZOO

V sobotu uskutoční skvelý stredoveký festival a zabavíte sa aj v ZOO Bratislava, kde otvárajú 63. sezónu.

V sobotu (25 . 3.) sa v Karlovej Vsi v Bratislave uskutoční druhý ročník stredovekého festivalu Karlsdorf Platz. Program má byť plný historických remesiel, rytierov a napínavých súbojov. Vstup je voľný. Informoval o tom hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Ilustračný obrázok k článku TIPY na víkend: Karlova Ves bude plná rytierov a napínavých súbojov, poteší aj program v ZOO
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Stredoveký festival

Festival má prebiehať v Karloveskom centre kultúry a priľahlom parčíku. Jeho súčasťou bude detské predstavenie Rytier Bajaja od Teátro Neline, po ňom prídu na rad súboje ľahkoodencov, ťažkoodencov a trojíc.

Deti sa budú môcť povoziť na stredovekom kolotoči, pozrieť sa, ako sa razili mince, vyskúšať si lukostreľbu, navštíviť kováčsku dielňu, bylinkárku či stredovekú kuchyňu,“ priblížil Heldes.

Festival vyvrcholí koncertom historickej hudby z dielne nitrianskej kapely Páni času.

sobota / od 10:00 do cca 17:00 hod. / Karlova Ves / vstup voľný

Program v ZOO

Deň plný aktivít čaká všetkých, ktorí prídu v sobotu do zoologickej záhrady v Bratislave. Pri príležitosti otvorenia 63. sezóny pripravili v jej areáli pre návštevníkov celodenný program – komentované kŕmenia, sprevádzanie po zoo, vzdelávacie ostrovy, hry, súťaže, divadelné predstavenie či tvorivé dielne. Médiá o tom informovala hovorkyňa bratislavskej zoologickej záhrady Slavomíra Šindelářová.

Pozornosť budú určite pútať aj vzdelávacie ostrovy v zoo. Hlavnou témou sú veľké mačkovité šelmy,“ priblížila Šindelářová. Návštevníci si môžu vyskúšať jazdu na koni či sa zúčastniť na tvorivých dielňach pri výrobe masiek zvierat. Podujatie zavŕši o 15.00 h koncert skupiny SuriKaty.

sobota / ZOO Bratislava / vstupné dospelí – 10 eur, deti od 3 do 15 rokov – 7 eur

ZOO Bratislava

ANIME SHOW a Comics Salón v DK Ružinov

Už od piatku prebieha v ružinovskom Dome Kultúry Anime show a Comics salón 2023.

AnimeSHOW 2023 je 16. ročník medzinárodného festivalu popkultúry. Festival sa venuje Comicsu, Anime, Hrám, Japonskej kultúre, KPOPu, Scifi, Fantasy a Hororu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží, najnovších filmov, fantastickej literatúry, hudby a umenia. Ponúka stretnutia so spisovateľmi, krsty kníh a samozrejme rôzne kreatívne súťaže.

Viac na: Comics Salón & AnimeSHOW

rNUlife.sk / teraz

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.