Album „Songs of Surrender“ od U2 sa dostáva na prvé miesto rebríčka v Spojenom kráľovstve

Songs of Surrender dostal U2 po rokoch na vrchol britského albumového rebríčka. Stal sa tak jedenástym albumom írskej rockovej kapely, ktorý obsadil prvú priečku. To sa naposledy podarilo albumu No Line on the Horizont v roku 2009. Songs of Surrender zároveň vedie aj v rebríčku vinylových albumov a stal sa tak ich prvou platňou na vrchole tohto rebríčka. 

Skladba „Songs of Surrender“ momentálne prevyšuje predaj zvyšku top 5 UK number 1 dohromady.

U2 je na konečne na pokraji ukončenia desaťročného hudobného "tvorivého sucha", keď si írske rockerské Songs of Surrender, v podaní Bono a spol., pohodlne "cvála" na prvé miesto britských hitparád. Nový remake album bude ťažké prekonať v pretekoch komerčných grafov predajnosti či streamovania.

Takmer tri hodiny legendárnych piesní U2 v zbrusu nových úpravách. Kapele verní fanúšikovia, alebo Ultra fans, sa nevedeli desaťročie dočkať, preto nemôžu byť práve teraz šťastnejší. Album írskych velikánov v takej nadštandardnej minutáži je unikátnym kúskom do nejedenej fanúšikovskej zbierky. Tento album potrebuje, aby ste si ho vypočuli postupne znova a znova. Objavovať zaujímavé rozdiely, porovnávať pôvodné originálne verzie hitov s novými, pozmenená akustika i melódie, či vzkriesenie postupom času zabudnutých piesní.

U2
U2 (foto: Olaf Heine)

Jemne pozmenené texty niektorých skladieb sú odrazom pohľadu dnes už 62-ročného speváka a frontmana kapely, Bona Voxa, ktorý dozrel nielen názorovo, ale zmenili sa aj jeho interpretačné schopnosti. Jeho spev znie na tomto albume jemnejšie, úprimnejšie, pokornejšie, hlbšie... až sa Vám miestami zdá, akoby Vám Bono spieval priamo za chrbtom "do uška"... proste inak ako v začiatkoch kapely. Akustické verzie znejú pádom tichšie, tlmenejšie a v niektorých prípadoch aj pomalšie.

Na základe údajov o predajoch a streamovaní v polovici tohto týždňa sa Songs of Surrender podľa týchto oficiálnych informácií predáva vysoko nad zvyškom top 5 UK Number 1 či UK Charts 100 dohromady, a mal by sa tak stať 11. albumom kapely na líderskej pozícii v oficiálnych hitparádach. Naposledy sa U2 korunovalo v britskom rebríčku v roku 2009 albumom No Line on the Horizon, zatiaľ čo následné vydania Songs of Innocence (z roku 2014 s vrcholom na 6. mieste) a Songs of Experience (z roku 2017 s vrcholom na 5. mieste), čím obe prelomili top 10, no revríčku nekraľovali.

Na remake albume Songs of Surrender členovia kapely Bono, The Edge, Adam Clayton a Larry Mullen Jr. znovu prerobili vyše 40 skladieb z ich viac ako 40-ročnej kariéry, vrátane skladieb „One“, „Bad“, „Who's Gonna Ride Your Wild Horses, “I Still Haven’t Found What I’m Looking For,” “Desire,” “With Or Without You,” “I Will Follow,” a ďalších.

Umiestnením v rebríčku UK Number 1 sa U2 zároveň dostali na rovnakú pozíciu ako David Bowie, ktorý mal na vrchole rebríčka tiež 11 albumov. Vedú Beatles s 15 abumami, nasleduje Robbie Williams s číslom 14, Elvis Presley a Rolling Stones s 13 kusmi a Madona a Bruce Springsteen s 12 albumami. 

rNUlife.sk / Billboard

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.