Analýza: Počet podnikateľov v oblasti IT na Slovensku narastá

Počet firiem a podnikateľov zaoberajúcich sa informačnými technológiami na Slovensku narastá. Podľa analýzy poradenskej spoločnosti Dun & Bradstreet (D&B) pôsobilo v roku 2022 v oblasti informačných technológií (IT) na Slovensku vyše 23.000 podnikateľov. Medziročne to predstavuje nárast o vyše 11 %.

V porovnaní s rokom 2021 počet IT subjektov narástol o 2360, teda o 11,4 %. "Informačné technológie sú veľmi dynamicky sa rozvíjajúcou oblasťou. Za posledných päť rokov narástol počet IT subjektov na Slovensku o 38 %," uviedla analytička D&B Petra Štěpánová.

IT asociácia Slovenska: Vytvárame priestor pre rast IT na Slovensku! |  Podnikajte.sk

Spoločnosť D&B, ktorá sa zaoberá poskytovaním dát a analytických riešení, eviduje, že v roku 2022 na slovenskom trhu pôsobilo v IT oblasti celkovo 12.586 právnických osôb"V prípade fyzických osôb, podnikateľov, tých pôsobilo na Slovensku v predchádzajúcom roku v IT oblasti 10.475. Pritom 1933 podnikateľov začalo svoje pôsobenie a 764 ho ukončilo," vyčíslila Štěpánová.

Založenie živnosti na IT služby | ADVISON

Nárast počtu IT podnikateľov zaznamenáva podľa D&B v posledných rokoch aj Česká republika (ČR). Podľa dát je však v ČR počet právnických osôb nižší než na Slovensku, hoci len o 76 firiem. Vyšší rozdiel je však v počte fyzických osôb, až 44.836 v ČR.

rNUlife.sk / teraz

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.