Meta Platforms / Facebook tento týždeň zruší tisíce pracovných miest

Meta Platforms, materská spoločnosť sociálnej siete Facebook, zruší už tento týždeň tisíce pracovných miest v rámci reorganizácie a znižovania počtu zamestnancov. Spoločnosť odštartuje nové kolo prepúšťania len niekoľko mesiacov po tom, ako vlani v novembri znížila počet zamestnancov o 11.000 alebo 13 % svojej pracovnej sily.

Najväčšia svetová sociálna sieť sa snaží stať sa efektívnejšou a zjednodušuje svoju štruktúru, keďže zápasí s prudko rastúcimi nákladmi a slabým reklamným trhom. Meta redukuje celé tímy, ktoré považuje za nepodstatné, informovala Bloomberg News vo februári.

Hromadné prepúšťanie spoločnosti vlani v novembri bolo jedným z najväčších v minulom roku a prvé v histórii spoločnosti.

"Dnes sa podelím o niektoré z najťažších zmien, ktoré sme urobili v histórii Meta," uviedol Zuckerberg v liste. „Rozhodol som sa zredukovať veľkosť nášho tímu približne o 13 % a nechať odísť viac ako 11 000 našich talentovaných zamestnancov. Podnikáme aj niekoľko ďalších krokov, aby sme sa stali štíhlejšou a efektívnejšou spoločnosťou znížením diskrečných výdavkov a predĺžením zmrazenia náborov počas prvého štvrťroka.“
„Toto je smutný moment a nedá sa to obísť. Tým, ktorí odchádzajú, sa chcem ešte raz poďakovať za všetko, čo ste do tohto miesta vložili,“ dodal.

Meta po spomalení príjmov z reklamy a zmene zamerania sa na platformu virtuálnej reality zvanú metaverse požiadala riaditeľov a viceprezidentov, aby vytvorili zoznamy zamestnancov, ktorých možno prepustiť. Táto fáza prepúšťania by mohla byť ukončená v priebehu budúceho týždňa. Tí, ktorí pracujú na pláne, dúfajú, že ho budú mať pripravený ešte predtým, ako generálny riaditeľ Mark Zuckerberg odíde na rodičovskú dovolenku s tretím dieťaťom, čo môže byť každú chvíľu, uviedol zdroj, ktorý nechcel byť menovaný.

Novembrové škrty boli prekvapením, ale ďalšie kolo prepúšťania už zamestnanci Meta vo veľkej miere očakávali. Zuckerberg nazval rok 2023 "rokom efektívnosti" a spoločnosť túto tému komunikovala so zamestnancami počas hodnotenia výkonu, ktoré bolo dokončené minulý týždeň.

Pracovníci spoločnosti Menlo Park v Kalifornii naznačili, že tam panuje zvýšená úzkosť a nízka morálka medzi kolegami. Niektorí zamestnanci vyjadrili obavy, či dostanú svoje odmeny, ktoré sa majú rozdeľovať tento mesiac, ak predtým prídu o prácu.

rNUlife.sk

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.