Collegium Musicum - vychádzajú vinylové reedície albumov Continuo a Ona a on

Vydavateľstvo OPUS ponúka dve LP reedície z pôvodných albumov slovenskej art-rockovej skupiny Collegium Musicum.

V decembri 1977 sa dala dokopy pôvodná zostava Collegium Musicum v obsadení Marián Varga, Fedor Frešo, Dušan Hájek spolu s novými postavami, spevákom Ľudovítom Noskom a gitaristom Karlom Witzom. A práve v tejto zostave nahrali album Continuo.

Je tretí štúdiový a spolu s koncertnými titulmi celkovo piaty album tejto slovenskej art-rockovej skupiny. Album bol nahratý v štúdiu Opusu v Pezinku na konci roka 1977 a vyšiel v roku 1978. Na albume sa nachádzajú dve rozsiahle Vargove kompozície (Pavučiny, Continuo), ktoré sú preložené kratším intímnym Autoportrétom slobodného umelca. Texty ku spievaným častiam jednotlivých skladieb napísal Kamil Peteraj.

Zoznam skladieb na LP albume Continuo:

01. A1 PAVUČINY

02. A2 AUTOPORTRÉT SLOBODNÉHO UMELCA

03. B1 CONTINUO

Na album Continuo nadviazala skupina Collegium musicum ďalším štúdiovým albumom On a ona, ktorý pôvodne vyšiel v roku 1979. Je to piesňovo ladený album, na ktorom sa skupina predstavuje v pozmenenej zostave (k Vargovi a Frešovi pribudli gitarista Peter Peteraj a bubeník Pavol Kozma). Sólové party naspievali Marika Gombitová, Pavol Hammel a Ľudovít Nosko, pričom texty k tomuto albumu tentokrát napísal Boris Filan vrátane hitov Osvetľovač a Nobelova cena za lásku.

Zoznam skladieb na LP albume  On a ona:

01. A1 ROZHODNUTIA I.

02. A2 NOBELOVA CENA ZA LÁSKU

03. A3 OSVETĽOVAČ

04. A4 AMATA NOBIS, QUANTUM AMABITUR NULLA

05. B1 AMORI

06. B2 KONČEKY PRSTOV

07. B3 SMUTNOMODRÁ

08. B4 “MÁŠMARÁD“

09. B5 ROZHODNUTIA II.

rNUlife.sk / Renáta Tomášová, Warner music

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.