Komiksový Flash bude v kinách cestovať do minulosti a stretne dvoch Batmanov

Superhrdinu Flasha už z filmových plátien poznáme. Objavil sa v snímke Justice League (Liga spravodlivosti) a teraz ho čaká vlastný film, v ktorom bude na jeho pleciach stáť budúcnosť sveta – a nielen toho nášho! A čo viac, objavia sa v ňom dokonca dvaja Flashovia. A tiež dvaja Batmanovia... V kinách sa na nich všetkých môžeme tešiť 15. júna.

Maskovaný Flash je v civilnom živote Barry Allen, študent vedy, ktorý po nehode v laboratóriu získa schopnosť vyvinúť svojím telom neuveriteľnú rýchlosť. Dokonca až takú, vďaka ktorej dokáže cestovať v čase. Keď však využije svoju superschopnosť na cestovanie do minulosti, aby zachránil svoju mamu pred smrťou, čosi sa pokazí, zrazia sa dve reality. Barry uviazne v tej, do ktorej sa vrátil generál Zod, neľútostný Supermanov nepriateľ.

Hrozí zničenie sveta a nie sú tu žiadni superhrdinovia, na ktorých by sa mohol obrátiť. Barryho nádejou je veľmi odlišný Batman, ktorý už odpočíva na dôchodku, a jeden uväznený Kryptoňan – aj keď nie ten, ktorého hľadá. Aby zachránil svet, v ktorom sa nachádza, a vrátil sa do budúcnosti, ktorú pozná, Barryho jedinou nádejou je pretekať o život. Ak prinesie najvyššiu možnú obeť, bude to stačiť na resetovanie vesmíru?

Trailer, ktorý vzbudil obrovské očakávania u fanúšikov na celom svete, naznačuje, že sa do úlohy Barryho Allena vracia obľúbený i kontroverzný Ezra Miller. Vo filme sa môžeme tešiť aj na Bena Afflecka, ktorý si zahrá Batmana z Barryho reality, okrem neho sa však v príbehu objaví aj celkom iný Batman z inej reality. Toho stvárni Michael Keaton – ten, ktorý netopieriemu spuerhrdinovi prepožičal svoju tvár už dvakrát, vo filmoch režiséra Tima Burtona z prelomu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. Úlohu generála Zoda z filmov o Supermanovi si zopakuje Michael Shannon, Barryho rodičov si zahrajú Maribel VerdúRon Livingston. Nuž a namiesto Supermana bude mať realita, do ktorej sa Barry dostane, iného návštevníka z planéty Krypton – respektíve návštevníčku. Herečka Sasha Calle si zahrá Karu, v komiksoch známu ako Supergirl.

„Úplne som pokazil vesmír,“ obáva sa Barry v novom traileri, ktorým sa jeho superhrdinská „sólovka“ predstavuje filmovému svetu. Pocit ohrozenia je naozaj silný, ale hrdinova svojská povaha naznačuje, že aj záchranu sveta je možné brať s úsmevným nadhľadom. Koniec-koncov, superhrdinom možno práve ten pomáha prežiť. Snímku Flash nakrútil režisér Andy Muschietti, ktorý má na svojom konte mimoriadne úspešné filmy ToTo Kapitola 2. Do slovenských kín ju v júni prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

Originálny názov: The Flash
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2022
Žáner: akčný, dobrodružný
Dĺžka:
Jazyková verzia: slovenské titulky, maďarský dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 2D, 2D ATMOS, IMAX 2D
Réžia: Andy Muschietti
Scenár: Christina Hodson
Hrajú: Ezra Miller, Sasha Calle, Michael Shannon, Ron Livingston, Maribel Verdú, Kiersey Clemons, Antje Traue a Michael Keaton
Premiéra: 15. júna 2023

rNUlife.sk / Peter Gašparík, PR manažér spoločnosti Continental film

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.