KAPELA JELEN OSLAVUJE 10 ROKOV! VEĽKÁ NARODENINOVÁ SHOW BUDE V PRAŽSKEJ O2 ARENE 2. decembra 2023

Už 17. januára 2023 to bude presne desať rokov od prvého verejného vystúpenia skupiny Jelen v pražskom klube u Staré paní. Pesničkár Jindra Polák, Martin Kasal a Ondřej Málek predstavili menšiemu publiku pár svojich piesní a hudobných nápadov. Muzikantská chémia zafungovala a energia, ktorá preskočila na pár prítomných poslucháčov, bola mimoriadna. Kapela pribrala do „jelenej stajne“ ďalších spriatelených muzikantov a v priebehu rokov nečakane vstúpila medzi najobľúbenejších interpretov na českej scéne. Druhého decembra 2023, zhodou náhod na narodeniny speváka Jindru Poláka, Jelen oslávi svoju prvú dekádu koncertom v pražskej O2 arene. Predaj vstupeniek sa spúšťa práve dnes – 2. decembra 2022. 

„Na našom prvom koncerte nebolo viac ako dvadsať ľudí – a väčšina z nich boli naši príbuzní. Už vtedy sme ale cítili, že toto je to, čo chceme robiť, že tá spoločná energia, ktorá medzi nami preskakuje na pódiu je výnimočná. Nemali sme žiadne konkrétne plány, len sme vedeli, že to chceme dotiahnuť tak ďaleko, ako to len pôjde a hrať naše pesničky pre čo najviac ľudí, aj keby ich bolo len desať. Vtedy sme ani netušili, že spolu vydržíme desať rokov, ani že tie naše guľatiny  oslávime v najväčšej hale v republike. Sme našim fanúšikom nesmierne vďační za to, že nás sprevádzali celú cestu až sem. Zhodou okolností to vyšlo na druhý december, čo je dátum mojích narodenín. Neviem, či sa nám O2 arenu podarí úplne vypredať, ale už teraz mi je jasné, že to bude najviac ľudí, čo som kedy na oslave mojích narodenín mal!“ smeje sa spevák a frontman kapely Jindra Polák.

Celý rok 2013 sa dá chápať ako zrodenie skupiny Jelen. Presne pred 10 rokmi speváčka Kateřina Marie Tichá prizvala kapelu Jelen na hosťovanie v pesničke „Tančíme spolu“. Nasledoval prvý singel a videoklip „Nebe nad Prahou“ a vydanie EP Magdaléna s rovnomenným prvým hitom kapely, a skupina Jelen bola definitívne na svete.

Hosťovanie na turné Divokého Billa. Rádiové hity „Magdaléna“, „Jelen“, „Co bylo dál“, „Klidná jako voda“, „Jediný co chci“, „Ještě jednu noc“. Dve Ceny Anděl. Veľká koncertná aktivita. Vypredané turné. Veľká sála Lucerny, 2x vypredané Forum Karlín a O2 universum, veľké hudobné festivaly (napr. Majálesy, Hrady.cz). Vydané albumy Světlo ve tmě (2014), Vlčí srdce (2016), Jelen – živě v Lucerně (2017), Půlnoční vlak M.Tučného (2019), Věci a sny (2021).

To sú len niektoré základné styčné body existencie kapely, ktorá čerpá z koreňov populárnej hudby a nečakane vstúpila medzi tých najobľúbenejších interpretov na českej scéne.

Celý nasledujúci rok 2023 sa bude niesť v znamení osláv desiatych narodenín Jelen. Ich zavŕšením bude vydanie nového albumu so zaujímavými hosťami a veľká narodeninová show v pražskej O2 arene – 2. decembra 2023.

„Radi by sme budúci rok vydali nový album, aktuálne začíname rozpracovávať nápady, ktoré vznikali od vydania toho minulého. Cez leto nebolo veľa času, ale predsa sme si sem-tam niečo prehrali v šatniach a na hoteloch, a myslím si, že máme veľa naozaj dobrého, zaujímavého a pestrého materiálu. Veľmi sa na tú prácu teším,“ dodáva Jindra Polák.

Vstupenky v predaji od 2. 12. 2022 v sieťach
Ticketmaster: https://www.ticketmaster.cz/artist/jelen-vstupenky/1009617
Ticketportal https://www.ticketportal.cz/event/JELEN

STREAMINGOVÉ SLUŽBY
www.jelenmusic.cz/
www.instagram.com/jelenmusic/
www.facebook.com/jelenmusic

rNUlife.sk / Tomáš Karpel, Universal music

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.